İstanbul’da sokağa çıkma yasağına uymayan grup polise saldırdı

Küçükçekmece'de sokağa çıkma yasağına uymayan bir grup, polisin uyarılarına tepki gösterince olaylar çıktı. Grup polise saldırdı. Silahların patladığı olayda 6 kişi gözaltına alındı.

İstanbul’da sokağa çıkma yasağına uymayan grup polise saldırdı

Olay saat 13.00 sıralarında Kanarya Mahallesi Florya Caddesi üzerinde meydana geldi.

Devriye gezen polis ekipleri sokak üzerinde bir parkta bulunan gruba “evlerinize dönün” uyarısında bulundu. Uyarıları dikkate almayan grup ile polis arasında tartışma yaşandı.

Tartışmada gruptakiler polise saldırdı. Olay yerine çok sayıda takviye polis ekibi sevk edildi. Yaşanan arbede sırasında polis ekipleri grubu dağıtmak için havaya ateş açtı. Daha sonra yaşanan kavga, ekipler tarafından kontrol altına alındı. Olay çıkaran 6 kişi gözaltına alınarak ifadeleri alınmak üzere Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü Kanarya Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldü.

OLAYIN AYRINTILARI

Sokağa çıkma yasağına uymayan Devrim H.(19)’ye para cezası kesildiği sırada, polisle tartışmaya başladı. Devrim H. polisle tartıştığı sırada polisin silahını almaya çalışarak polise saldırdı. Devrim H.’nin akrabası olduğu bildirilen Hasan H. (26), Hakim H. (50), Cengiz H. (18), İbrahim H. (36) ve Hüseyin H. (25) isimli kişiler de olay yerine gelerek polise saldırmaya çalıştı.

Olay yerine çok sayıda takviye polis ekibi sevk edildi. Yaşanan arbede sırasında polis ekipleri grubu dağıtmak için havaya ateş açtı. Daha sonra yaşanan kavga, ekipler tarafından kontrol altına alındı. Gözaltına alınan 6 kişinin üzerinde yapılan aramada 3 bıçak ele geçirilirken, ifadeleri alınmak üzere Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü Kanarya Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldüler.

Şüphelilerden Hasan H.’nin çocuğa cinsel istismar , Hakim H.’nin 2 yaralama, Devrim H.’nin 2 uyuşturucu madde bulundurma ve İbrahim H.’nin tehdit suçundan suç kayıtları bulunduğu öğrenildi.