‘İstanbul’daki atış poligonları Suriyelilerle dolu’

“Gariban denilen mültecilerin, cayır cayır yaktıkları mermilerin parasını hangi gelir kaynaklarıyla ödedikleri takip ediliyor mu?”

featured

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, İstanbul’daki atış poligonlarını gezdiğini, tıklım tıklım Suriyelilerle dolu olduğunu yazdı.

“Kendi ülkesinde savaş var diye kaçan mülteciler, kaçtıkları ülkede niye atış talimi yapar birader?” diye soran Özdil’in yazısının satır başları şöyle:

“Mesleki merakla İstanbul’daki atış poligonlarını geziyorum.

İşini düzgün yapanları, düzgün işletmeleri elbette tenzih ederim… Ama, özellikle bazı semtlerdeki atış poligonlarının tıklım tıklım Suriyelilerle dolu olduğunu görüyorum.

Ateşli silahların onay makamı olan, kimin silah ruhsatı alabileceğine, kimin silah taşıyabileceğine karar veren İstanbul valiliği mesela…

Bazı semtlerdeki atış poligonlarında otomatik silahlarla atış talimi yapanların “gerçek” kimlik bilgilerini kontrol ediyor mu?

Müşteri getiren taksilere komisyon veren poligonlar var. Taksiciler bile biliyor kimlerin geldiğini…

Peki, sayın yetkililerimiz, atış poligonlarına arkadaş grupları halinde gelenlerin, özellikle gruplar halinde gelen mültecilerin ikametgah adreslerini kontrol ediyor mu?

Ekrem İmamoğlu’nu mobese’yle takip edenler, atış poligonlarına girip çıkanların kim olduğuna bakıyor mu?

“Gariban” denilen mültecilerin, cayır cayır yaktıkları mermilerin parasını hangi gelir kaynaklarıyla ödedikleri takip ediliyor mu?

Kendi ülkesinde savaş var diye kaçan mülteciler, kaçtıkları ülkede niye atış talimi yapar birader?

Bu aralar pek moda ya, o açıdan soruyorum… Sadat’a çalışan emekli askeri personellerin sık sık görüldüğü atış poligonları var mıdır?”

‘İstanbul’daki atış poligonları Suriyelilerle dolu’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 9 ay önce

  Önemli bir detay. Neyin talimini yapıyorlar, neye hazırlanıyorlar ve parayı nereden buluyorlar! Hepsinin cevabı belli İçişleri Bakanlığı buna cevap vermeli ve önlem almalı.

 2. 9 ay önce

  Bir fişek poligon atış fiyatı olmuş 7 lira.

 3. 9 ay önce

  Suriyeliler neden kendi ülkeleri için savaşmıyor sorusunu soran da aynı ağız olunca bir garip kaçıyor bu soru..

 4. 9 ay önce

  Biz, cennet vatanımda iki gram huzur ve hürriyet için gece gündüz anamızı ağlatanı karun edene kadar çalışalım, onlar memleketimde cirit atsınlar bizim vergilerimizle. Bu güne kadar islemiş oldukları suçlar için sorumluluk alan oldu mu ki bundan sonra yapacakları yada yapmaya hazırlandıkları için hesap soran yada tedbir alan olsun.

 5. 9 ay önce

  Geçen bayramda dikkatimi çekti, videoya çekmediğime de pişman oldum. Yaklaşık 8-10 tane Suriyeli çocuk, ellerinde bire bir aynı oyuncak tabanca ile, ana yolda gözlerine kestirdiklerine takılıyorlardı…Türkiye üzerine bir göç mühendisliği uyguladıkları artık açık…vatandaşlığa alınanlardan, emniyet, polis teşkilatlarımıza da yerleştirirlerse yandı gülüm keten helva..

 6. 9 ay önce

  buyur burdan yak

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!