İstanbullular dikkat! Uyarılar peş peşe geldi

Meteoroloji, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Valiliği'nden sonra AFAD'dan da İstanbul için 'fırtına' uyarısı geldi. Buna göre; İstanbul, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'da fırtına bekleniyor. Avrupa Yakası'nda rüzgarın zaman zaman 100 km hızla eseceği tahmin ediliyor.

featured

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya ve Yalova’da fırtına bekleniyor.

Rüzgârın, bugün akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak yarın bölge genelinde (İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) güney yönlerden fırtına ve kuvvetli fırtına (50-80 km/saat), Edirne ve Kırklareli çevreleri, Tekirdağ’ın doğusu ve İstanbul’un Avrupa Yakası’nda zaman zaman hamleli olarak tam fırtına (80-100 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Fırtına nedeniyle ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

thumbnail
İlişkili Haber

Meteoroloji uyardı: Lodos ve yağmur geliyor

İBB’DEN ‘LODOS’ UYARISI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Twitter hesabında bir uyarı yayımladı. Paylaşımda, “AKOM verisine göre il genelinde yarın (pazar) sabah saatlerinden itibaren, lodos fırtınasının etkili olması beklenmektedir” denildi.

İSTANBUL VALİLİĞİ UYARDI

İstanbul Valiliği de konuyla ilgili Twitter hesabından bir uyarı yayımladı. Paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

“Rüzgârın; bugün akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak yarın bölge genelinde kuvvetli fırtına, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda ise hamleli olarak tam fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.Dikkatli olunmalıdır.”

AFAD: AGAÇ VE DİREK DEVRİLMESİNE DİKKAT!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ise SMS ile yaptığı uyarıda “Meteorolojiye göre İstanbul’da bugün ve yarın fırtına beklenmektedir. Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, baca gazı zehirlenmelerine karşı tedbirli olun.

İstanbullular dikkat! Uyarılar peş peşe geldi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!