İşte Bülent Arınç'ın 'vicdanı'

CHP'li Engin Altay, "Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala tahliye edilmeli" diyen Bülent Arınç için "AKP'nin vicdanı" demişti. CHP'li eski Teğmen Mehmet Ali Çelebi, Arınç'ın vicdanını ortaya koyan bir video paylaştı.

İşte Bülent Arınç'ın 'vicdanı'

VeryansınTV

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Üyesi Bülent Arınç, Habertürk’te Nedir Ne Değildir? programında "Demirtaş ve Kaval siyasi tutuklu mu?” sorusuna "Hayır. Bugün ifade özgürlüğü sakattır. Ben ifade özgürlüğünün tamamen özgür olmasını istiyorum. Özellikle de gazeteciler için. Siyasetçinin her zaman korunmasından yanayım." demişti. "Demirtaş tahliye olacak mı?" sorusu üzerine ise "Tahliyesi olabilir. Yargıçlar, mahkemeler, savcılar özgürlükçü düşünsünler." cevabını vermişti. 

Bunun üzerine Bülent Arınç'ın tahliye çağrısına CHP Grup Başkanvekili Engin Altay “Selahattin Demirtaş’ı biz, terörist olarak görmüyoruz” diyerek destek açıklamasında bulunup "Bülent Arınç, geçmişte AKP’nin vicdanı olarak tanınırdı... Bu tavrı ve değerlendirmesi de doğrudur." ifadelerini kullanmıştı.

CHP'li eski Teğmen Mehmet Ali Çelebi bu açıklamalar üzerine, Arınç'ın vicdanını ortaya koyan bir video paylaştı. İşte o video:

CHP'li Engin Altay'dan Bülent Arınç övgüsü: AKP'nin vicdanı!