İşte FETÖ’nün operasyon hesapları… ‘Bunların iftiraları dosyaya giriyor’

featured

‘FETÖ’cüler birisi hakkında Ergenekoncu, Ulusalcı, yolsuzluk yapıyor ya da siyasi bir partiye, derneğe yakın diye yazdıklarında bu dosyasına giriyor. Belki terfi edemiyor, belki emekliye ayrılıyor. Anlamadığım şu: Bu yöntemle FETÖ, TSK’dan tasfiye mi ediliyor, TSK’da tasfiye mi yapıyor?’

Ergenekon ve Balyoz operasyonlarına zemin hazırlamak için FETÖ bazı internet siteleri üzerinden hedefindeki kişilere yönelik iftiraları piyasaya sürüyordu. Bu iftiralarla özellikle TSK’da hedef aldıkları subayların terfilerini engellemeye çalışıyorlardı. 2007’den itibaren bu sitelerde yazılan isimler üzerinden operasyonlar başladı.

Hürriyet yazarı Nedim Şener, FETÖ’nün bu faaliyetine bugün de benzer yöntemlerle devam ettiğini ve TSK’da tasfiyeler yapmak istediğinin altını çizdi..

Şener yazısının devamında şu ifadeleri kullandı:

“(…) 2007’de Ergenekon operasyonları ve daha sonra Balyoz operasyonları başlayana kadar bu böyle sürdü. Operasyonlar başlayınca, “gözaltı ve tutuklama” yoluyla işi kestirmeden hallettiler. Böylece sadece terfileri engellenmedi, tasfiye edildiler. Tasfiye edilenlerin yerine de kendilerinden isimleri getirdiler. 2007-2015 arasındaki bu süreçte generallerin yüzde 50’ye yakını FETÖ mensuplarından oluştu ve süreç maalesef 15 Temmuz 2016 FETÖ darbe girişimi ile sonlandı.

Sonlandı diyorum, lafın gelişi…

FETÖ’nün bu taktiği bu kez, bir başka sosyal medya ağı Twitter üzerinden hem de daha etkili devam ediyor. Firari eski TSK mensubu FETÖ üyeleri, açtıkları Twitter hesapları üzerinden yine TSK’da hedef aldıkları isimlerle ilgili yalan, iftira dolu mesajlar paylaşıyorlar.

FETÖMETRE İLE 700 SİVİL İMAM DA YAKALANDI

Bazılarının isimleri sahte, profil resmi olarak bol bol Atatürk fotoğrafı, milli bayramlarda coşkulu mesajlar yayınlıyorlar. Hepsi algı yaratmak ve operasyon çekmek için. Milli Savunma Bakanlığı’nın içinde olup bitenlerden Türkiye’nin yurtdışı operasyonlarına kadar her konuda yalan dolu mesajlar yazıyorlar. Türkiye’nin terörle mücadelesini, Libya operasyonunu, KKTC’de gaz arama faaliyetlerini, Suriye topraklarındaki operasyonunu uluslararası alanda karalamak için elinden geleni yapıyorlar.

TSK içinde sayıları iyice azalmış olan FETÖ temizliği yapanlarla özel olarak uğraşıyorlar, bazılarını savcılığa şikâyet eden bile var. Hedef alınanların başına elbette Tümamiral Cihat Yaycı’yı ve ekibini koyuyorlar. Sebebi, FETÖMETRE. 78 temel ve 273 alt kriterden oluşan ve kamuoyunda FETÖMETRE uygulaması olarak bilinen kriterlerle Deniz Kuvvetleri’nden bugüne kadar 3 bin 934 personel kamu görevinden çıkarıldı.

700 İTİRAFÇI

251 emekli personelin rütbeleri geri alındı, 449 personel geçici olarak görevden uzaklaştırıldı, 427 personel ise açığa alındı. 992 kişi ise tespit edildiğini anlayarak FETÖ üyesi olduğunu kabul edip itirafçı oldu. İtirafçıların verdiği ifadeler ile 700’ün üzerinde sivil mahrem imam tespit edildi.

FETÖMETRE’nin sonuçlarının sağlıklı olup olmadığını örneklendireyim: Ankesör soruşturmaları kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda 2 bin 780 kişi hakkında adli işlem yapıldı. İşlem yapılan 2 bin 780 kişinin yüzde 94’ü, yani 2 bin 620’si daha önce FETÖMETRE ile tespit edilen ve haklarında işlem yapılan kişilerdi.

OPERASYON HESAPLARI

İşte bu yüzden FETÖ’cüler Cihat Yaycı’yı ve FETÖMETRE’yi hedef alıyorlar. Tıpkı ankesör hat ve ByLock’un delil niteliğini yok etmek gibi FETÖMETRE’yi itibarsızlaştırmaya çalışıyor.

Bunu da “Patagonya Bahriyesi”, “Gangway”, “HalisTuncNavy”, “Cafer Topkaya”, “Hüseyin Demirtaş”, “Tutuklu General”, “Ersin Demircan”, “The Hançer”, “Wings Of Desire”, “Sürgün Binbaşı”, “DzKK”, “Yb. Ethem Gürbaş”, “Viya Böyle”, “Mareşal Von Manstein” gibi 100’e yakın hesapla yapıyorlar.

TSK’DA TASFİYE Mİ YAPIYOR?

Buraya kadar tamam, ama bundan sonrası çok tuhaf. Çünkü bunların yazdıklarını kâğıt çıktısı olarak alan ve FETÖ’cülerin hedef aldığı TSK mensuplarının özlük dosyalarına, YAŞ toplantısına giden dosyalara koyanlar da var. Uygulamanın adı da “sosyal medya taraması”. Yani FETÖ’cüler birisi hakkında Ergenekoncu, Ulusalcı, yolsuzluk yapıyor ya da siyasi bir partiye, derneğe yakın diye yazdıklarında bu dosyasına giriyor. Belki terfi edemiyor, belki emekliye ayrılıyor. Anlamadığım şu: Bu yöntemle FETÖ, TSK’dan tasfiye mi ediliyor, TSK’da tasfiye mi yapıyor?”

İşte FETÖ’nün operasyon hesapları… ‘Bunların iftiraları dosyaya giriyor’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. fetöcü hesapları kim muteber sayıp komutanların dosyasına koyuyorsa onlar araştırılsın

  2. Feto islami yaymak diğerlerini geriletmek için her türlü kalesligi hırsızın ihanet tezgah yalan her türlü yol mübah diyerek .her türlü pisliği yapmışlardır.ve feto imparatorluğunu kurmuştur.yani islami her türlü pisligecalet etmiştir.feto kin nefreti yaymistir.muritleri her türlü pisliği yapabilecek niteliktedir. Kendini nehri görüp her türlü pisliği yapabilirim moduna girmistir

  3. Birde şu şekilde düşünün. Yurt dışındaki kaçak firari hesaplar sürekli cihat yaycıya saldırarak sizin onun fetöyle mücadelesinden şüphe edilmemesini sağlamaya çalışıyorlarsa.Yani bu yurt dışındaki kaçak firari vatan hainleri saldırıyorsa kesin fetöyle mücadele ediyor algısı yaratmaya çalışıyorlarsa. Fetöyle mücadele adı altında patlatıp ya benim gibi fetöyle hiç ilgisi olmayan insanları ordudan atıyorsa. Benim gibi fetöyle hiç ilgili olmayıp atılan insanlar bu yurt dışındaki kaçak hesaplar gibi sanılmamak diye sesini çıkaramıyorsa. Bu sayede alttan altta yeniden yapılanmaya çalışıyorlarsa bide böyle düşünün.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!