İşte Reddit kullanıcılarına göre 2021’in en iyi korku filmleri

featured
service

Beğendikleri filmler üzerine sosyal medya platformu Reddit’te düşüncelerini paylaşan kullanıcılar bu yılın korku dalında öne çıkan yapımlarını birbiriyle kıyasladı.

Koronavirüs pandemisinin iki yıldır kötü etkilediği sinema endüstrisi yeni yeni toparlanmaya başlarken bu yılın korku filmleri de sinemaseverlerin bir kısmını salonlara çekmeyi başardı. Yaratıcı birçok filmin vizyona girdiği 2021 korku türü açısından bereketli bir yıldı. 

Beğendikleri filmler üzerine sosyal medya platformu Reddit’te düşüncelerini paylaşan kullanıcılar bu yılın korku dalında öne çıkan yapımlarını birbiriyle kıyasladı.

Independent Türkçe’nin haberine göre, bu tartışmalarda en çok ismi geçen ve beğenilen 10 yapım şu şekilde:

10. False Positive

Lucy ve Adrian çifti bebek sahibi olmaya çalışırken Doktor John Hindle’la tanışır. Başlangıçta işler yolunda gitse de Lucy garip durumlarla yüz yüze gelir ve doktoruna dair gerçeği ortaya çıkarmak için kolları sıvar.

9. Cadılar Bayramı Öldürür (Halloween Kills)

Reddit kullanıcısı S-O-S-I-G, “Cadılar Bayramı Öldürür’ü sinemada izlemeye bayıldım” ifadeleriyle beğenisini dile getirdi. Korku severlerin kalbini kazanmayı başaran Cadılar Bayramı Öldürür’ün karakterleri 2022’de Halloween Ends’le geri dönecek.

8. Korku Sokağı üçlemesi (Fear Street triology)

Bazı sosyal medya kullanıcılarının yılın en iyi korku yapımı olarak nitelediği Korku Sokağı üçlemesi 2021’in en beğenilen Netflix içerikleri arasında yer alıyordu. 

7. Werewolves Within

Reddit kullanıcılarının bayıldığı film odağına kurt adamların saldırısına uğrayan küçük bir kasabada yaşayan kişileri alıyor.

6. Şeker Adam’ın Laneti (Candyman)

Yahya Abdul-Mateen II’nin başrolünde yer aldığı film Chicago’da yaşanan bir kent efsanesini araştıran genç bir adamın başından geçenleri işliyor. 

5. Sansür (Censor)

Filmlerdeki aşırı sahneleri kesmekten sorumlu kurgucu Enid Baines, bir gün arşivde incelediği bir filmde kız kardeşinin ortadan kaybolmasına benzer unsurlar keşfeder. 

4. Till Death

Megan Fox’un kamera karşısına geçtiği Till Death’e dair Reddit kullanıcısı KFAChris, “harika bir sürpriz” diyor ve “Megan Fox rolünde gerçekten iyi” diye ekliyor.

3. Habis (Malignant)

Başrollerinde Annabelle Wallis, Maddie Hasson gibi isimlerin yer aldığı Habis görülerinin gerçek cinayetlerle bağlantılı olduğunu fark eden genç bir kadının hikayesini konu alıyor.

2. The Night House 

Reddit kullanıcısı bandersnvtch_, harika bir film diye nitelediği yapıma dair, “Oyum The Night House’a” diye yazdı. Bir diğer kullanıcı SnooOranges30 ise “Yılın basitçe en iyi korku filmi” dedi.

1. Sessiz Bir Yer 2 (A Quiet Place Part II)

The Office’in Jim Halpert’ı John Krasinski’nin yönetmen koltuğunda oturduğu Sessiz Bir Yer 2 sesle avlanan yaratıkların dehşetinden kurtulduktan sonra kendilerini tehlikeli bir yolculuğun içinde bulan bir ailenin başından geçenleri anlatıyor. 

İşte Reddit kullanıcılarına göre 2021’in en iyi korku filmleri

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!