İstifa etmişti… Zafer Partisi Ankara il başkanından geri adım

Dün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Kurumsal bir yapıya bürünmesini istediğimiz partimiz, bireysel hegemonyalara dönüşmüştür" ifadelerini kullanarak istifa ettiğini duyuran Zafer Partisi Ankara İl Başkanı Bilal Katar, geri adım attı. İstifa paylaşımını silen Bilal Katar, Ümit Özdağ ile paylaşım yaparak "Genel Başkanımızın yanındayız" dedi. 

featured

Zafer Partisi Ankara İl Başkanı Bilal Katar, dün sosyal medya üzerinden Ankara il yönetimi, Ankara Gençlik Kolları il yönetimi, 6 ilçe belediye başkan adayı, 3 ilçe başkanı ve 25 ilçe belediye meclis üyesi adayının istifa ettiğini açıklamıştı.

Katar, istifa açıklamasında “Kurumsal bir yapıya bürünmesini istediğimiz partimiz, bireysel hegemonyalara dönüşmüştür. Biz kitle partisi olarak Ankara’nın her bireyini ülkenin yönetiminde söz sahibi yapmaya çalışırken Genel Merkez, İl ve İlçe Başkanlıklarını dahi pasifize ederek tüm otoriteyi kendi etrafında toplamak istemektedir. Bu bizim siyasi anlayışımıza ve yönetim tarzımıza aykırıdır” demişti.

Katar’ın açıkladığı Altındağ ilçe başkan adayı Can Güler ise istifa ettiği iddiasını yalanlamıştı. Kısa Dalga’nın aktardığına göre, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ partisinin Ankara il başkanlığındaki istifalarla ilgili olarak ”Pek çoğu istifa etmedi, il başkanı da geri alacak” demişti.

thumbnail
İlişkili Haber

Zafer Partisi’nde ‘Ankara’ depremi… Toplu halde istifa ettiler

‘GENEL BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ’

Yaşananların ardından Bilal Katar’dan dikkat çeken bir adım geldi. İstifa açıklaması yaptığı paylaşımı kaldıran Katar, geri adım attı. Ümit Özdağ ile video paylaşan Katar, paylaşımına “Genel Başkanımızın yanındayız” notunu düştü.

Söz konusu videoda Ümit Özdağ’ın gazetecilerin “Dün bir deprem oldu sanırım il teşkilatlarınızda, il başkanınız açıklamıştı. Son durum nedir?” sorusuna yanıt verdiği görüldü. Özdağ, “Deprem falan yok. Bir deprem zar, zafer depremi geliyor sandıklar açıklınca. İstifa falan yok” dedi.

‘İSTİFASINI KABUL ETMEDİM’

Katar’ın paylaşımına yanıt veren Ümit Özdağ, “Bilal başkanın teşkilat içi seçim gerginliklerinden kaynaklanan istifasını kabul etmedim. Ve Bilal başkan tekrar tarafımdan göreve atanmış, benimle birlikte sahada bütün teşkilatı ve bütün adaylarımız ile çalışmaktadır” ifadelerini kullandı.

İstifa etmişti… Zafer Partisi Ankara il başkanından geri adım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Bartu senin gibi temiz adamın bu karışık jinsacı cia milliyetçileriyle ne işin var.

  2. Balans ayari !

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!