İttifakta gerilim… AKP ile MHP arasında ‘konuşacağım’ kavgası

AKP Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, katıldığı bir radyo programında seçilmişlerin rol kapmaya çalıştıklarını ileri sürdü. Bu zamana kadar konuşmadığını dile getiren Taşçı, 'Artık konuşacağım' dedi. Sözlere Cumhur İttifakı'nın diğer ortağı MHP'li Fatsa İlçe Başkanı Murat Kaçak'tan geldi.

İttifakta gerilim… AKP ile MHP arasında ‘konuşacağım’ kavgası

İki dönemdir AKP Ordu Milletvekili olarak görev yapan Ergün Taşçı, zehir zemberek açıklamalar yaptı.

Seçilmişlerin rol kapmaya çalıştıklarını ileri süren ve bu zamana kadar konuşmadığını dile getiren Taşçı, “Soruyorum; Ünye’de sivil toplum kuruluşları ile biz ne zaman, hangi konuyu tartıştık? Biz Altınordu’da, Büyükşehirle beraber, Valiyle, sivil toplum kuruluşlarıyla kaç sefer bir araya geldik? Gelmedik. Ama kapalı kapılar arkası hiç boş kalmadı” dedi.

Konuya ilişkin AKP’li yerel yetkilileri sessizliğini korurken, MHP Fatsa İlçe Başkanı Murat Kaçak sosyal medya hesabından adeta ateş püskürdü.

Kaçak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Artık konuşacakmış, Neyi? Nasıl? Neden? Konuşacaksın? Kendi siyasi partine mensup insanları nasıl ve hangi ayak oyunları ile kapının arkasında bıraktım dediğini mi?

Bundan sonra Ordu-Fatsa benden sorulur, benim haberim olmadan yaprak bile kımıldayamaz dediğini mi? konuşacaksın, ne anlatacaksın? Neyi anlatacaksın? Fatsa’mız için yapılması gerekenlere nasıl engel olduğunu mu anlatacaksın. Tamam, hadi bekliyoruz ne kadar samimisin görelim, anlat bakalım…

Bak kardeşim; bizim Fatsalılık hukukumuz taaa Atatürk ilkokulunda birinci sınıfta beraber okuduğumuz, kardeşlik yaptığımız, anamızın çantamıza koyduğu zeytin ekmeği paylaştığımız, hatta oturduğumuz sıranın örtüsünü bu hafta benim anam yıkayacak diye yarıştığımız günlere dayanıyor. Yani demem o ki, gölge etme başka ihsan istemeyiz.”