İyi Parti bölünüyor mu? İşte istifaya yakın vekiller!

İyi Parti için bugün kritik gün. Muhalif İyi Parti Milletvekilleri bugün bir araya gelecek ve partide yaşananlara ilişkin nasıl bir tavır alınması gerektiği konusunda karar verecek. Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, istifaların gelmesi çok büyük bir olasılık olarak duruyor.

İyi Parti bölünüyor mu? İşte istifaya yakın vekiller!
İyi Parti bölünüyor mu? İşte istifaya yakın vekiller!

VERYANSIN TV / KULİS HABER

İyi Parti kurultayında “oy verilmeyecekler listesi” ile başlayan krizin sonu istifaya doğru ilerliyor. Koray Aydın’ın yeniden divanda olmasıyla parti içindeki muhalif vekillerde artışa neden oldu. Yaklaşık 15 kadar milletvekilinin parti içinde bağımsız bir cephe oluşturabileceği ve birlikte hareket edebileceği yazılmıştı. Bir yandan da istifaların gelebileceği ileri sürülmüştü. 
Muhalif vekiller bugün toplanıyor. Vekiller nasıl hareket edeceklerine bu toplantının ardından karar verecekler. Veryansın Tv’nin İyi Parti kulislerinden edinilen bilgilere göre, gerginlik hat safhada ve bu da vekilleri istifaya doğru yaklaştırıyor. Vekil olmayan bazı parti yöneticileri istifa etmekten vazgeçse de, yaklaşık 10 kadar milletvekilinin istifa etmeye yakın olduğu konuşuluyor.
Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, istifaya yakın isimler şöyle: 
İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz ve Aksaray Milletvekili Ayhan Erel.
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, muhalif adayların tavrına ilişkin gelen bir soruya, “Bizim derdimiz memleket meselesi, derdimiz işsizlik, bizim derdimiz umutsuz gençler. Dolayısıyla iç meselelerimizle Türkiye'yi meşgul etmeyi doğru bulmuyorum” demişti.