İyi Parti Sözcüsü: Cumhurbaşkanı vakur konuşma yerine bira şişelerinden söz etti

İyi Parti Yavuz Ağıralioğlu 'Cumhurbaşkanımız vakur konuşma yapmak yerine konut satışından bira şişelerine, turist sayısından araba satışına kadar mesuliyetsiz bir konuşma yaptı' dedi.

İyi Parti Sözcüsü: Cumhurbaşkanı vakur konuşma yerine bira şişelerinden söz etti

İdlib’de 34 askerin şehit olmasından 2 gün sonra İstanbul Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde milletvekilleriyle buluşmasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine İyi Parti’den tepki geldi.

İyi Parti Yavuz Ağıralioğlu “Cumhurbaşkanımız vakur konuşma yapmak yerine konut satışından bira şişelerine, turist sayısından araba satışına kadar mesuliyetsiz bir konuşma yaptı” dedi.

İyi Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Ağıralioğlu, Cumharbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasını sükunetle beklediklerini belirterek “Lakin bugün Cumhurbaşkanımızın yüzümüze iyi gelir diye beklediğimiz vakur konuşması yerine konut satışından bira şişelerine, turist sayısından araba satışına kadar mesuliyetsiz bir konuşmasına şahit olduk. 83 milyon yaralıyız, başımıza baş seçtiğimiz birinin bizimle siyasi başarılarının mutluluğunu paylaşmamasını anlayabiliriz ama başımıza baş seçtiğiniz birinin hüznümüzü paylaşmamasını anlayamayız. Cumhurbaşkanlığı makamının sessizliğini anlayamayız, başımıza baş seçtiğimiz birinin her türlü cümlesine tahammül edebiliriz, bunca şehidimiz varken sanki şehitlerimiz yokmuş gibi cümle kurmasına tahammül edemeyiz” dedi.

Devletin vazifesi ‘şehitler tepesi’ni doldurmak değildir diyen Ağıralioğlu, “Devletin vazifesi yaşatma iradesi ile ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ idealini dilinde mücevher, müjdeleyici bir siyasi iradeye dönüştürme siyasetidir. Yaptığı hataların bedelini kanıyla canıyla ödemek zorunda kalmış bir millet. Ferasetsizliğin bedelini ordusunu cepheye sürerek toparlamak zorunda kaldığımız süreç içerisinde hiç değilse; ordumuzun ödediği bedele hürmetini kaybetmemelidir. Sayın Cumhurbaşkanını mahcubiyetle izledik. Onlara milletimiz adına merhametli bir kalp diliyoruz.”