İYİ Parti’de disipline sevk edilen Ümit Özdağ’dan ilk açıklama

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’dan, partiye yönelik eleştirileri ve İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki FETÖ iddiaları nedeniyle Disiplin Kurulu’na sevk edilmesinin ardından ilk açıklama geldi.

İYİ Parti’de disipline sevk edilen Ümit Özdağ’dan ilk açıklama
İYİ Parti’de disipline sevk edilen Ümit Özdağ’dan ilk açıklama

VERYANSIN TV

Özdağ, Twitter hesabından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve GİK Üyesi Bahadır Erdem’in 2015 yılında attığı “Sakın ola ki Leyla Zanaya bir kere daha dokunulmasın Kürt halkı için ömrünü adamıştır Türkiyeye barış gelecekse Leyla Zana olmadan olmaz” şeklindeki tweeti alıntılayarak, şöyle yazdı:

“Türk Milliyetçileri İYİ Parti'yi bu fikirleri savunanlara "Genel Başkan yardımcım" demek için kurmadılar. IYİ Parti'ye partimizi bırakıp geldik ama davamızı bırakmadık. IYI Parti, Türk Milleti, Türk Devleti, Türk Vatanı, Türk Bayrağı diyenlerin partisidir.”

KONCUK: İŞTE SİZE OPERASYON

Ümit Özdağ’a destek açıklamalarıyla bilinen İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk da Twitter hesabından “Ümit Özdağ’a soruşturma açılmış. Ben disipline verilmesini hiç yadırgamam ama tüm il başkanlarının bu işe alet edilmesini reddediyorum. Bu bir disiplin soruşturmasından çok, tepeden gelen emir ve talimatla yapılan, organize bir linç hareketidir. Bu adaletsiz yöntemi kınıyorum” diye yazdı.

Bahadır Erdem’in eski tweetlerini de paylaşan Koncuk “Dava adamlarına, kurucularımıza kara liste, bu arkadaşlara divan üyeliği! Soru şu: bu arkadaşı İYİ Partiye kim getirdi? Kim allayıp, pullayıp sundu? Operasyon mu arıyorsunuz? İşte size operasyon! Böyle zihniyete sahip kişilerle nereye gitmeyi umut ediyordunuz?” ifadelerini kullandı.

Bahadır Erdem'in sosyal medyada gündeme gelen eski tweetleri şöyle:

BAHADIR ERDEM'DEN AÇIKLAMA

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem ise sosyal medya hesabından eski tweetlerinin dolaşıma sokulmasıyla ilgili şunları yazdı:

“Bu ülke yıllardır ne kadar zavallı bir anlayışla mücadele etmek zorunda kalıyor

Bir adamın fikirlerine karşı çıkamıyorsan karşısında aciz kalıyorsan hemen iftira atma yöntemi

Bu acizlik ve korkaklık ülkeyi çürütüyor

Beyler ben 5 yıldır tek başıma tvlerde hakkı hukuku savunuyorum.

Hukuk ve ülkenin aydınlık geleceği birliği için bu işi yaparken Sn Cumhurbaşkanının bile maalesef ki söz söylediği bir akademisyen olarak en ufak bir yamuğum olaydı OHAL süreçlerni geçiren devletimiz ortaya kırk kere çıkartırdı

Demem o ki boşuna yorulmayın

Ben çok açık bir adamım.”