İyi Parti’de il başkanları tedirgin: Bölünme istemiyoruz

İyi Parti’de Ümit Özdağ’ın Buğra Kavuncu’yu FETÖ’cülükle suçlamasının ardından bazı il ve ilçe başkanlarının parti içi muhalefeti aradığı belirlendi. Pazartesi yapılan görüşmede “Yarınki grup toplantısına katılın, birlik ve beraberlik mesajı verin. Bu durum parti içi bölünmelere neden olur. Bölünme istemiyoruz” dediği belirtildi.

İyi Parti’de il başkanları tedirgin: Bölünme istemiyoruz

Parti kulislerinde Ümit Özdağ’ın “ihraç edilebileceği” konuşulurken, il ve ilçe başkanlarından da parti içi muhalefete, “Grup toplantısına katılın, birlik ve beraberlik mesajı verin” dediği, bu nedenle 5 isim dışındaki muhalif ekibin dünkü grup toplantısına katıldığı ifade ediliyor.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre, Özdağ’ın bir televizyon kanalında yaptığı açıklamaların ardından parti içinde yeni bir tartışma başladı. Edinilen bilgilere göre, il ve ilçe başkanlarının, önceki gece muhalefet cephesinde yer alan milletvekillerini arayarak, “Yarınki (bugünkü) grup toplantısına katılın, birlik ve beraberlik mesajı verin. Partimize yönelik hamleler yapılıyor. Bu durum parti içi bölünmelere neden olur. Bölünme istemiyoruz” diyerek uyarıda bulunduğu kaydedildi. Bunun üzerine aralarında Ayhan Erel ve Aylin Cesur’un da olduğu milletvekilleri partinin grup toplantısına katılma kararı alırken, Feridun Bahşi, Ümit Özdağ, Aytun Çıray, Durmuş Yılmaz ve İsmail Koncuk ise tercihini yeniden “katılmama” yönünde kullandı. 

ÖZDAĞ İHRAÇ EDİLECEK Mİ?

Öte yandan, 39 il ve ilçe başkanının Özdağ’ın partiden ihraç edilmesi için imza topladığı da ifade ediliyor. Yine bazı milletvekilleri de Özdağ’ın partiden ihraç edilmesi gerektiğini dile getiriyor.