İyi Parti’de ‘Kavuncu’ krizi: Özdağ’ı topa tuttular

Ümit Özdağ’ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu FETÖ’cülükle suçlaması İyi Parti’yi hareketlendirdi. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in A takımında yer alan isimler Özdağ’a çok sert tepki gösterdi. İşte Özdağ’ın sözlerine gelen yanıtlar…

İyi Parti’de ‘Kavuncu’ krizi: Özdağ’ı topa tuttular
İyi Parti’de ‘Kavuncu’ krizi: Özdağ’ı topa tuttular

VERYANSIN TV

İyi Parti'nin ağır toplarından İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu da FETÖ'cü olmakla suçladı.

Açıklamalara İyi Parti’nin ağır toplarından tepki geldi. 

‘HEPİNİZ ÖLÜN ALÇAKLAR’

İYİ Parti Mali İşler Başkanı Ümit DİKBAYIR “Mesele Vatan ise hepimiz ölelim,mesele koltuk ise hepiniz ÖLÜN ALÇAKLAR !” ifadelerini kullandı. 

‘PAZARLIKLARINIZ İFŞA OLDU’

İYİ Parti’nin Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu da Ümit Özdağ’ı kastederek “Kendini kime yutturduysan bilmem ama sende İyi Partiye zarar verebilecek kalibre olmadığı gibi, İyi Parti’de de buna izin verecek bir yönetici kadrosu zaten yok. Niyetiniz ve pazarlıklarınız ifşa olmuştur. Herkes için hayal kırıklığısınız. Kurultay tuzağını gördü, oyununu bozdu.!” dedi. 

‘GAZİANTEP’TEKİ MARİFETLERİ ANLAT’

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu da Özdağ’ı suçladı. Hocaoğlu "Millet Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener liderliğinde İYİ Partiyi çağırıyor. İçte ve dışta tüm engellemelere rağmen Sayın Meral Akşener bu milletin umududur. Sayın Özdağ CNN de verdiğin röportajda keşke Gaziantep’deki marifetlerinide anlatsaydın.” şeklinde konuştu. 

'YAKIŞMADI'

Tartışmaya Akşener’in basın danışmanı Murat İde de dahil oldu:  

“Hakikat olsa en azından susacağım. Olmadı. Yakışsa en azından bakakalacağım. Yakışmadı. Hocam soru şu; İyi Parti’nin varlığı kimin hesaplarını bozdu? Ve İyi Parti’nin yaralanmaya çalışılması kimin işine yarar? Su akar yatağını bulur da, çileyle verilen emeğe vicdan sızlamaz mı?”

'İHANETİN...'

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Berat Yılmazel "İhanetin telafisi, kahpeliğin bahanesi olmaz." diye konuştu.