İyi Parti’deki liste krizinde Akşener devrede

2. Olağan Kurultay'da GİK üyeliği seçimi için delegelere "oy verilmeyecekler" listesinin gönderilmesiyle başlayan krizde Genel Başkan Meral Akşener devreye girdi. Akşener "Koray Aydın'a görev vermeyin" talebinde bulunan ve genel merkeze tepki gösteren vekillerle görüşecek. Akşener'in görüşme kararı aldığı vekillerden İsmail Koncuk, listeyi hazırlayan isimleri kastederek "Bu operasyonu yapanlar bedel ödeyecek" dedi.

İyi Parti’deki liste krizinde Akşener devrede
İyi Parti’deki liste krizinde Akşener devrede

İYİ Parti'de 2'nci Olağan Kurultay'da Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliği seçimi için delegelere gönderildiği iddia edilen 'oy verilmeyecekler' listesiyle başlayan tartışmalarla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. 

Listeden Teşkilat Başkanı Koray Aydın'ı sorumlu tutan 20'ye yakın milletvekili, Akşener'den Aydın'ın partide görev almamasını talep etmişti. 

Vekiller Başkanlık Divanı'nın açıklanmasının ardından dünkü TBMM Grup Toplantısı'na katılmama kararı almıştı.

Genel Başkan Meral Akşener, genel merkeze tepki gösteren milletvekilleri ile görüşme kararı aldı. 

Akşener'in, bugün Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, İstanbul Milletvekilleri Ahmet Çelik ve Hayrettin Nuhoğlu ile görüşeceği ifade edildi.

KONCUK: OLUMLU ADIM 

“Oy verilmeyecekler” listesinde yer alan Adana Milletvekili İsmail Koncuk "Genel Başkanımızın bundan rahatsız olan milletvekilleriyle ayrı zamanlarda yüz yüze görüşerek kanaatlerini alması, taleplerini dinlemesi son derece olumlu bir adımdır" ifadelerini kullandı. 

Listede yer alan insanların birçoğunun kurucular kurulu üyesi olduğuna dikkati çeken Koncuk, şunları söyledi:

"Bu insanların teşkilat nazarında hakarete uğraması, aşağılanması anlamına gelecek olan kara listeleri yapmak kimsenin hakkı da haddi de olamaz. Genel Başkanımızın bundan rahatsız olan milletvekilleriyle ayrı zamanlarda yüz yüze görüşerek kanaatlerini alması, taleplerini dinlemesi son derece olumlu bir adımdır. Dileriz sonuçları itibarıyla da olumlu adımlar atılabilsin. İYİ Parti siyaset simsarlarının kirli operasyonlarına yem edilecek bir siyasi teşekkül değildir.

“BEDELİNİ ÖDEYECEKLER”

Bu operasyonu kim, neden yaptı? Sebepleri neydi? Ya bunu kamuoyuna açıklayacaklar çıkıp izah edecekler ya da hiçbir samimi  partili kardeşimizin kabul edemeyeceği bu operasyonu yapanlar bunun bedelini ödeyecekler."