İYİ Parti’den ‘AKP ile ittifak’ açıklaması… CHP’nin her yaptığına kefil değiliz!

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, erken seçim ve ittifakın gündemlerinde yer almadığını söyledi. İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, bazı şartlar karşılığı 5-6 bakanlık karşılığında AKP ile seçim ittifakı yapabileceklerini söylemişti.

İYİ Parti’den ‘AKP ile ittifak’ açıklaması… CHP’nin her yaptığına kefil değiliz!

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi.  İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ve İYİ Parti İl Başkanı Hasan Akgün’ün de katıldığı toplantıda Ağıralioğlu, parti olarak millete hizmet edebilmek için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirten Ağıralioğlu, el birliğiyle memleketin ayağa kaldırmaya çalışacaklarını söyledi. Gündemlerinde erken seçimin bulunmadığını ifade eden Ağıralioğlu, şöyle dedi:

“Bizim için böyle bir gündem, millete nezaketsizliktir. Siyasetin seçim diye bir gündemi, Türkiye’nin yaşadığı zorluklara nezaketsizliktir. Bizim böyle bir gündemimiz yok. ‘Muhalefet partileri seçimden kaçıyor’ denilmemesi için şunu söyleriz, biz bugün seçim olsa buna hazırız, ayaktayız.”

CHP’NİN HER YAPTIĞINA KEFİL DEĞİLİZ

Parti olarak ülkeyi yönetmeye talip olduklarını ifade eden Ağıralioğlu, “Bizim siyasi birliktelik ve ittifak gündemimiz yok. Biz iktidar vizyonu olan bir partiyiz. Bu beraberlikler içinde, geçtiğimiz seçimde belli illerde CHP ile müşterek adaylarımız oldu. Biz CHP’nin her yaptığına kefil olmadığımız gibi, CHP de bizim her yaptığımızı beğenmek zorunda değildir. Biz ayrı partileriz. Millet, memleket müştereği bulduğumuz yerlerde seçimi göğüslemiş olduk. Biz iktidar alternatifiyiz. AK Parti’yle bir siyasi beraberlik gündemimiz yok. Bizim gündemimizde hiçbir şekilde ittifak yok” diye konuştu.

5-6 BAKANLIK KARŞILIĞINDA…

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, geçen hafta Erdoğan’a erken seçim ve ittifak çağrısı yapmıştı. Türkkan, “İYİ Parti 2 yıl önce hangi ilkeler ile kuruldu ise bugün de aynı çizgide. İktidar partisi ile bir ittifaktan bahsediliyor. Bizim ne açık ne de kapalı kapılar ardında böyle bir talebimiz, pazarlığımız olmadı. Parlamenter sisteme dönünceye kadar da bu mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz” demişti.

Türkkan, şöyle devam etti: “Ülkenin ekonomik durumu ortada. Ancak sayın Erdoğan 2020 yılında kesin bir tarih vererek ve de parlamenter sisteme dönmek noktasında erken seçim için mutabakat zaptını imzalarsa, bunların yanında 5-6 icracı bakanlık verirse ülkenin yeniden inşası için biz de bir fedakarlık yapabiliriz. Yoksa biz ülkemizin içinde bulunduğu ortamda milletimize çare olmak için çıktığımız bu yoldan geri dönmeyiz. Sadece iktidara alternatif olmak için parti kurmadık. Büyük Türkiye için bu partiyi sizinle kurduk.”

İYİ Parti’nin ‘bakan pazarlığı’na MHP’den çok sert tepki: Birbirlerini satmak için fırsat kolluyorlar!

VİDEO- Erdoğan’dan Akşener’e özel ilgi… ‘Tamam başkanım’