İyi Parti'den, 'HDP' eleştirisi yapan Ümit Özdağ'a 'saray' suçlaması

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Tatlıoğlu, Ümit Özdağ'ın "HDP" eleştirilerine, "saray" suçlamasıyla yanıt verdi.

İyi Parti'den, 'HDP' eleştirisi yapan Ümit Özdağ'a 'saray' suçlaması

İYİ Parti'deki FETÖ iddialarının ardından partiden ihraç edilen Ümit Özdağ, mahkeme kararıyla kurucusu olduğu partiye dönmüştü. İYİ Parti yönetimi tekrar ihraç konusunu gündemde tutarken, Özdağ bugün TBMM'de düzenlediği basın toplantısında istifasını açıkladı.

Özdağ, istifasına ilişkin Mecliste düzenlediği basın toplantısında, İYİ Partinin kurulduktan bir süre sonra kuruluş amacından ve hedeflerinden olağanüstü uzaklaştığını belirtti. İYİ Parti Kongresi'nde, partiden Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçilerinin ve programın tasfiye edildiğini belirten Özdağ, "Yerine gelen ise FETÖ'cü zihniyettir." dedi.

İlgili haber için tıklayın: Ümit Özdağ istifasını açıkladı

İYİ Parti Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu da, Ümit Özdağ'ın partisinden istifasına ilişkin açıklama yaptı. 

Tatlıoğlu, Ümit Özdağ'ın İYİ Parti'den istifasına ilişkin, "Kendisine siyasi hayatında ve özel yaşamında başarılar dileriz. Biz, onunla beraber 2,5 yıl siyaset yapan parti grubu, 50 genel idare kurulu üyemiz, 400 bin üyemiz ve son anketlere göre 10 milyon civarında seçmenimizle kendisinin siyasi hayatında ve yaşamında başarılar dileme noktasındayız. Tek burukluk, İYİ Parti'ye ateş açanların, saray medyasında çok ciddi kredi bulmasının örneğini bir defa daha yaşadık. Bu da bizde bir burukluk olarak yer almaktadır." görüşünü paylaştı. 

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tatlıoğlu, Özdağ'ın iddialarıyla ilgili şunları kaydetti:

"Bunlar daha önce de konuşulmuş şeyler. Sayın Özdağ, 2,5 yıl civarında partimizde bulundu. Biz, genel olarak, İYİ Parti'nin kuruluşuna baktığımızda, bir başka partiden iktidar amacıyla ayrılmış bir ekiple kuruluş sürecine başladık. Biz, prensip olarak ayrıldığımız partiye de arkaya dönük bir suçlamayla ayrılmadık. Sayın Özdağ'ın bu söylemleri, daha önce de konuşulmuş söylemler ve saray medyasında çok çabuk kredi bulabilecek söylemler. Başka türlü de bulması mümkün değil zaten. Bunları, milletimizin değerlendirmesine bırakıyoruz. Kendisiyle ilgili başarılar diliyoruz. Biz, yeni kurulan bütün siyasi partilere başarılar diliyoruz. Böyle bir siyasi partiyiz. Bundan sonra da Türkiye'ye yönelik projelerini anlatır. İYİ Parti olarak biz de projelerimizi anlatacağız. Bu sefer de böyle bir alanda rekabet ederek, Türkiye'ye hizmet ederiz diye düşünüyoruz."