İYİ Parti’den son dedikodu: Akşener’den Mansur Yavaş’a sert sözler

CHP ile İYİ Parti arasında aday gerilimi yükselirken, İYİ Parti kulislerinden yeni iddia ortaya atıldı. Son dedikoduya göre Akşener, Mansur Yavaş'a 'Seni aday ilan edeceğiz' diyor. Yavaş teklife “Kılıçdaroğlu aday gösterirse varım” diye yanıt verince Akşener sinirlenip telefonda sert sözler söylüyor. İddianın doğruluğu ise şüpheli...

featured

Altılı masada aday karmaşası sürerken, son aylarda CHP ile İYİ Parti arasındaki gerilim de gittikçe artıyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına hem Meral Akşener hem de İYİ Parti kurmaylarından açıktan vetolar gelirken, Ankara kulislerinde çarpıcı bir Mansur Yavaş iddiası konuşuluyor.

Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş ve gazeteci Ahmet Takan’ın İYİ Parti kulislerine dayandırdıkları dedikodulara göre, Akşener, Mansur Yavaş’a açıktan adaylık teklif etti. Ancak Yavaş bu teklife “Kemal Kılıçdaroğlu varken olmaz” diye karşılık verdi. İddiaya göre, Yavaş “Kemal Kılıçdaroğlu aday gösterirse varım” deyince Meral Akşener çok sinirlendi ve telefon görüşmesi oldukça sert diyaloglarla sona erdi.

Takan’ın “Bugünün kulis haberleri” diyerek sosyal medyadan paylaştığı iddialar şöyle:

“İYİ Parti Genel Merkezi kaynıyor. Meral Akşener, önümüzdeki günlerde şok bir çıkış yapmaya hazırlanıyormuş. Parti kaynaklarından yayılan iddialara göre; Akşener, Mansur Yavaş CB adayı ilanı edecek. Amaa!.

Meral Akşener ile Mansur Yavaş arasında CB adaylığı konusunda çok sert bir telefon görüşmesi yaşanmış. Akşener,” seni adayımız olarak ilan edeceğim” dediğinde Yavaş, “ Kemal Kılıçdaroğlu varken olmaz “ demiş.

Mansur Yavaş “ Kemal Kılıçdaroğlu aday gösterirse varım” deyince Meral Akşener çok sinirlenmiş ve telefon görüşmesi oldukça sert diyaloglarla sona ermiş. (Devamı geliyor)

Meral Akşener, Mansur Yavaş’ın itirazlarına rağmen onu aday göstereceği İYİ Parti kulislerine kuvvetle konuşuluyor. Akşener, bu hamlesiyle partisine en az 4-5 puan oy kazandıracağına inanıyormuş.

İYİ Parti sözcüleri, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını istemediklerini Ankara’daki gazetecilerin kulaklarına açıktan fısıldamaya başladı.”

İYİ Parti’den son dedikodu: Akşener’den Mansur Yavaş’a sert sözler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Halkin adayi olmak yerine ganyan masasinin adayi olmayi tercih etti. Umarim “rahatsiz” olmaz bu yorumdan.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!