featured

İyi Partili Çıray’dan iddia: 600 bin şüpheli vaka var!

service

İYİ Partili Aytun Çıray, Sağlık Bakanlığının verilerine göre korona virüs şüphelisi 600 bin hasta olduğunu ve verileri bakanlığın kamuyla paylaşmadığını savundu.

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, canlı yayında korona virüs salgını ile ilgili iddialarda bulundu. Halk TV’de yayınlanan Şimdiki Siyaset adlı programa bağlanan Çıray, Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre 600 bin şüpheli vakanın bulunduğunu savundu. Çıray aynı programda sokağa çıkma yasağının Ocak ayında başlaması gerektiğini, Mart ayından çok önce Türkiye’de vakaların olduğunu savundu. Çıray, Türkiye’de yapılan PCR testinin güvenilir olmadığını iddia etti.

Aytun Çıray’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Size çok önemli bir rakam vereceğim. Şu anda Sağlık Bakanlığı’nın verilerinde 600 bin şüpheli vaka var. Neyi açıklıyorlar ki bunu açıklayacaklar? Kamuya açık hiçbir bilgi yok. Siz açıklanan tablolarda neyi görüyorsanız kamuya açık bilgi odur.

Şu anda İzmir ve Ankara’daki son defin rakamlarına ulaşamazsınız. Klinik olarak tanı konmuş, korona testi pozitif çıkmamış bir çok hastaya viral pnömoni tanısı ya da dissemine koagülopati ortaya çıktı. Bu, organ yetmezlikleri yaptı, son tanı olarak onları koydular. Bu hastalarda kalp krizi ya da organ yetmezliği çıktı.

Şimdi bunlara ne gerek var? Peki neden bunları yapıyorlar diyorsanız; bu konuda yani insanların hayatlarıyla ilgili bir konudan bile siyasi bir başarı hikayesi yaratmaya çalışıyorlar. Burayı başarırsak hep beraber alkışlarız hatta buradan o kadar ileri gidildi ki bu pandemi üzerinden şehir hastanelerini aklamaya çalışıyorlar.”

HESAP HATALARIYLA GÜNDEME GELEN PROGRAM

Halk TV’de Gürkan Hacır, Barış Yarkadaş ve İsmail Saymaz’ın katıldığı program sürekli koronavirüs hesaplamalarıyla gündeme geliyor. Geçen haftaki bölümde Yarkadaş, “Şimdi Türkiye bu dediğime kilitlenecek” diyerek başladığı cümlenin sonunda, “Yapılan test sayısını 444 ile çarpın gerçek enfekte sayısını bulursunuz. Bu da 40 milyon enfekte olan vatandaşımız var demektir” demişti.

İlgili haberler:

Halk Tv’de yine korona hesaplaması… ‘Aman hocam hesap işine hiç girmeyin’

Gazetecilerin canlı yayında 0.21 ile sınavı… Matematik öğretmenleri kahroldu

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İyi Partili Çıray’dan iddia: 600 bin şüpheli vaka var!

You have to agree to the comment policy.