İYİ Partili Türkkan: Buğra Kavuncu ne kadar Enver Altaylı ile görüşüyorsa Ümit Özdağ da görüşüyordu

İYİ Partili Lütfü Türkkan, "İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, ne kadar Enver Altaylı ile görüşüyorsa Ümit Özdağ da o kadar görüşüyordu" dedi.

İYİ Partili Türkkan: Buğra Kavuncu ne kadar Enver Altaylı ile görüşüyorsa Ümit Özdağ da görüşüyordu

İYİ Partili Lütfü Türkkan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türkkan, "İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, ne kadar Enver Altaylı ile görüşüyorsa Ümit Özdağ da o kadar görüşüyordu. Emver Altaylı'nın kitabında da yazısı var Sayın Özdağ'ın. Dayısı Enver Altaylı FETÖ'den tutuklu diye biri suçlanamaz. Kardeşi FETÖ'den tutuklu olan bakan var bu ülkede. Bu bir operasyondur. Türkiye içinden yönetilen bir operasyon olmayabilir" dedi.

PARTİNİN YÜKSELMESİNDEN RAHATSIZLAR

Türkkan, son kurultayda yaşanan "oy verilmeyecekler" listesinde bulunan milletvekillerinin genel başkan Meral Akşener ile görüşmesini de değerlendirdi.

Türkkan şöyle konuştu:

"Genel başkanımız diğer milletvekilleriyle de görüşüyor, benimle de görüştü, görüşüyor evet. Biz demokrasi ile ilgili mücadele vermiş bir ekibiz. Dolayısıyla bu arkadaşlarımızın tepkilerini ben demokratik buluyorum. İstemeyebilirler. Onlar birisini istemeyebilir, birileri de onları istemeyebilir, bu demokratik bir tercih. Bu tercihi sorgulamak doğru değil. Bu arkadaşların bu tepkilerini bu minvalde değerlendiriyorum. Sayın Akşener de arkadaşlarımızı dinliyor. İYİ Parti'nin yükselmesinden rahatsız olanların bunu devamlı gündemde tutmaları da normal, bunu da anlayışla karşılıyorum. Bizim yükselmemizden rahatsız olan siyasi partilerin bunu gündemde tutarak İYİ Parti'ye çelme takmaya çalışmasına alışığız. Biz yola çıktığımızdan beri çelme yemekten bir hal olduk. Ama her defasında ayağa kalktık. Bize çelme takanların iki seksen yere uzandıklarını seyrettik. Hiç kimse İYİ Parti'de herhangi bir sıkıntı beklemesin."

'SİZ KİMSİNİZ?' VİDEOSUNA ELEŞTİRİ: ORADA TÜRK OLDUKLARINI UNUTMUŞLAR

AKP gençlik kollarının "siz kimsiniz?" diye bir video hazırladığını belirten Türkkan, "Orada Türk olduklarını unutmuşlar. Türk ne zaman deveye binmiş? Türk, ata biner. Orada bile kendilerini Arap zannediyorlar. Türk tarihinde at var, deve yok" görüşünü dile getirdi.

Suudi Arabistan'ın Türk mallarını boykot ile ilgili AK Parti yöneticisinden veya yetkililerinden herhangi bir tepki gelmediğini belirten Türkkan, "Bu Arap faşistlerinin hiçbir ürününü, markalarını evlerimize sokmamalıyız" diye konuştu.

İşte o video...