İYİ Partili Türkkan: Buğra Kavuncu ne kadar Enver Altaylı ile görüşüyorsa Ümit Özdağ da görüşüyordu

featured

İYİ Partili Lütfü Türkkan, “İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, ne kadar Enver Altaylı ile görüşüyorsa Ümit Özdağ da o kadar görüşüyordu” dedi.

İYİ Partili Lütfü Türkkan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türkkan, “İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, ne kadar Enver Altaylı ile görüşüyorsa Ümit Özdağ da o kadar görüşüyordu. Emver Altaylı’nın kitabında da yazısı var Sayın Özdağ’ın. Dayısı Enver Altaylı FETÖ’den tutuklu diye biri suçlanamaz. Kardeşi FETÖ’den tutuklu olan bakan var bu ülkede. Bu bir operasyondur. Türkiye içinden yönetilen bir operasyon olmayabilir” dedi.

PARTİNİN YÜKSELMESİNDEN RAHATSIZLAR

Türkkan, son kurultayda yaşanan “oy verilmeyecekler” listesinde bulunan milletvekillerinin genel başkan Meral Akşener ile görüşmesini de değerlendirdi.

Türkkan şöyle konuştu:

“Genel başkanımız diğer milletvekilleriyle de görüşüyor, benimle de görüştü, görüşüyor evet. Biz demokrasi ile ilgili mücadele vermiş bir ekibiz. Dolayısıyla bu arkadaşlarımızın tepkilerini ben demokratik buluyorum. İstemeyebilirler. Onlar birisini istemeyebilir, birileri de onları istemeyebilir, bu demokratik bir tercih. Bu tercihi sorgulamak doğru değil. Bu arkadaşların bu tepkilerini bu minvalde değerlendiriyorum. Sayın Akşener de arkadaşlarımızı dinliyor. İYİ Parti’nin yükselmesinden rahatsız olanların bunu devamlı gündemde tutmaları da normal, bunu da anlayışla karşılıyorum. Bizim yükselmemizden rahatsız olan siyasi partilerin bunu gündemde tutarak İYİ Parti’ye çelme takmaya çalışmasına alışığız. Biz yola çıktığımızdan beri çelme yemekten bir hal olduk. Ama her defasında ayağa kalktık. Bize çelme takanların iki seksen yere uzandıklarını seyrettik. Hiç kimse İYİ Parti’de herhangi bir sıkıntı beklemesin.”

‘SİZ KİMSİNİZ?’ VİDEOSUNA ELEŞTİRİ: ORADA TÜRK OLDUKLARINI UNUTMUŞLAR

AKP gençlik kollarının “siz kimsiniz?” diye bir video hazırladığını belirten Türkkan, “Orada Türk olduklarını unutmuşlar. Türk ne zaman deveye binmiş? Türk, ata biner. Orada bile kendilerini Arap zannediyorlar. Türk tarihinde at var, deve yok” görüşünü dile getirdi.

Suudi Arabistan’ın Türk mallarını boykot ile ilgili AK Parti yöneticisinden veya yetkililerinden herhangi bir tepki gelmediğini belirten Türkkan, “Bu Arap faşistlerinin hiçbir ürününü, markalarını evlerimize sokmamalıyız” diye konuştu.

İşte o video…

İYİ Partili Türkkan: Buğra Kavuncu ne kadar Enver Altaylı ile görüşüyorsa Ümit Özdağ da görüşüyordu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. Evet sonbahar göbek dansı seanslarımız açıldı.Natotürk emperyalist meftunu milliyetçi ile Anadolu Türk Milliyetçisi ayrışması çatışmasını gizleyecek ya arkadaş dolandır.Cevab?O yok,ağız ishali?Derya…

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  kavala’nın bakey’i varsa, çatlı’nın altaylı’sı var NETEKiM

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  yillar once buyuk umutlar ile ortaya cikan, ama daha sonra ici bos cikan bir “buyugumuzdur” kendileri. kendi hesabinla, sen ikisiyle de gorustugune gore daha mi cok fetocu oluyorsun? gorusmek ayri, imamlar ile beraber lokanta kapatip toplanti yapmak ayri. yemeyin bizleri, yil 2020.

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Üzgünüm ama Orta Asya’da deve var.
  Muhtemelen binmişlerdir de.
  Siyasetçiler de mi ergenler gibi konuşmaya başladı?
  (Not: Yorum söz konusu videodan bağımsızdır.)

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Mit sehidini kim ifsa etmisti, hatirlayan var mi? Al birini gonder otekine.

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Yani s ayın vekil bu söylediğine kendin inanıyorsan, biz de inanalım… Buğra Kavuncu ve dolayısı ile Kavuncu ailesi ve Altaylı ailesi akraba . dayı yeğen ilişkisi ve olanlar bu ilişkiden bağımsız yani bu insan aklı ile dalga geçmektir. Sizler neden parti içindeki gerçekleri, kurultay ayak oyunlarını, liste savaşlarını, partiyi bir yerlere doğru çekmeye çalışanları, ve teşkilatları teslim ettiğiniz kişi ve kişilerin 2 kurultaydaki tavırları … Ve en önemlisi bu partinin kuruluşunda AKP karşısında savaş veren milletvekillerinin dışlanmasını anlatın . Boş verin Buğra Kavuncu- Ümit Özdağ davasını kendileri halletsin. Ne de olsa ülkede hukuk var (!) bakarsınız Buğra Kavuncu kazanır davayı ve Ümit Özdağ da ihraç edilir ve parti düzlüğe çıkar !!!!!!!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!