İYİ Parti’nin İBB adayı Kavuncu’dan ‘afiş krizi’ açıklaması

İYİ Parti İBB adayı Buğra Kavuncu, parti afişlerinin İBB tarafından sansürlendiği iddiasına ilişkin konuştu.

featured

İYİ Parti İBB adayı Buğra Kavuncu seçim çalışmaları kapsamında Okmeydanı Semt Pazarı’na ziyaret gerçekleştirdi. Pazar esnafıyla bir araya gelen Kavuncu, tek tek tezgahları dolaşıp esnafla sohbet etti.

’11 ŞUBAT’TA ADAY TANITIM TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ’

Ziyaret sonrası konuşan ve 11 Şubat’ta aday tanıtım toplantısı gerçekleştireceklerini dile getiren İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, gündemdeki ‘İYİ parti afişlerine sansür’ iddiasıyla ilgili konuşan Kavuncu, şöyle konuştu:

“Partimizin yapmış olduğu afişler vardı, sadece İstanbul özelinde değil. Ankara, İzmir için de bir ajans var. Bu ajans üzerinden bu afişlerin asılması ile alakalı bir teşebbüste bulunulmuş. Ama afişler asılmamış. Orada polemiğe girecek, bence tartışmayı çok uzatacak bir durum yok. Çünkü çok basittir bunun çözümü, eğer ben sorumlu değilsem derim ki; “Buyurun gelin asın. Şu billboardlar sizin, afişler sizin. Biz zamanında TRT’nin eşit süre vermediği konusunda çok yakınmıştık. Biz böyle bir Türkiye hayal ediyoruz. Bütün siyasetçilerin, sadece bizim değil iddia ortaya koyan herkesin benim dışındaki bütün adayların İstanbul sokaklarında gezerken kendilerini rahatlıkla ifade edebileceği, devletin belediyenin bütün imkanlarının, kaynaklarının da bu seçim dönemlerinde herkese eşit olarak verilmesinin demokrasi adına doğru olduğunu düşünüyoruz. Demokrasi ile ilgili hassasiyeti olan herkesin de bu konuda olumlu adım atmasını bekleriz. Dolayısıyla dediğim gibi konuyu çözmek çok kolaydır. Yarın ya da bugün bir talimat verilir, billboardlara bu afişler asılır, böylelikle konu kapanmış olur.”

İYİ Parti’nin İBB adayı Kavuncu’dan ‘afiş krizi’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!