İyi Parti'nin NATO'cu gençliği Nihat Genç ve Erdem Atay’a saldırdı

‘Hudut namustu’ pankartı açan ‘Öfkeli Genç Türkler’in avukatlığını yapan Emin Gürbüz’ün NATO’cu geçmişini gazeteciler Nihat Genç ve Erdem Atay’ın kamuoyuna hatırlatması sonrası, Veryansın Tv’ye sosyal medyada organize bir saldırı başladı. Pankartı asan isimler uğradıkları saldırıyı bahane ederek Veryansın Tv’yi suçladı.

İyi Parti'nin NATO'cu gençliği Nihat Genç ve Erdem Atay’a saldırdı
İyi Parti'nin NATO'cu gençliği Nihat Genç ve Erdem Atay’a saldırdı

VERYANSIN TV                    

Sosyal medyada "Öfkeli Genç Türkler" adlı bir grubun İstanbul'un farklı yerlerinde "Hudut Namustu" ve "Ülkemde Mülteci İstemiyorum" yazılı pankartları asmaları ve bunları bazı sosyal medya hesaplarından paylaşmaları üzerine soruşturma başlatılmıştı.

Bu kapsamda 6 genç gözaltına alındı.

"Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlamasıyla haklarında işlem yapılan 6 kişi Çağlayan'daki İstanbul Adliyesine sevk edilmişti.

Şüpheliler adli kontrol şartıyla bırakılırken, söz konusu 6 kişi arasında bulunan Semir Yapıcı'ya 3 kişi tarafından saldırı düzenlendi.

Bir gün önce ise Buğra Kavuncu darp edildi. 

 ‘Hudut namustu’ pankartının açan isimlerin avukatının NATO ile bağının ortaya konulması sonrası sosyal medyada Veryansın Tv’yi hedef alan organize bir saldırı başladı.

Pankartı asan 6 Türk gencinden biri olan Semir Yapıcı'ya yapılan saldırı bahane edilerek, Veryansın Tv suçlandı.

Saldırıyı haberleştiren Yeniçağ Gazetesi’nin internet sitesi de haberinde “6 Türk Genci Nihat Genç, Celal Eren Çelik ve Erdem Atay gibi VeryansınTV yazarları tarafından "NATO Türkçüsü", "Gladyocu" gibi ifade ve iddialarla hedef gösterilmişti.” ifadelerini kullandı. 

ÖZÜR DİLEDİLER

Daha sonra söz konusu ifadeler haberden kaldırıldı. Yeniçağ Dijital Sorumlusu Orhan Can, Erdem Atay’ı arayarak haberin editör hatası olduğunu, hemen müdahale edildiğini ve düzeltildiğini, bu hatadan dolayı özür dilediğini belirtti.

NİHAT GENÇ'TEN TOKAT GİBİ YANIT

Nihat Genç de söz konusu haberlere sosyal medya hesabından yanıt verdi:

AVUKATLARI NATO’NUN GENÇLİK TEŞKİLATININ LİDERİ!

Peki Veryansın Tv’ye yapılan saldırıların perde arkasında ne var? 

Sorunun yanıtı, ‘Hudur namustu’ pankartı açan 6 kişinin avukatında… O isim İYİ Parti’nin NATO'cu gençliği olarak bilinen YATA-Türkiye grubunun eski başkanı Emin Gürbüz…

Sık sık NATO’yu öven paylaşımlar yapan Gürbüz daha önce İYİ Parti’yi eleştiren Veryansın Tv yazarı Nihat Genç’in videosuna Twitter’dan ‘mıdırgıç satanisyan’ isimli sahte hesaptan ‘yok mu şu iti vuracak bir delikanlı’ tehdidinde bulunmuştu.

NİHAT GENÇ’İ ÖLÜMLE TEHDİT ETMİŞTİ

Gürbüz daha sonra da Nihat Genç’e telefonla ulaşmış, pişman olduğunu, kendisinin İstanbul Barosu’na şikayet edilmesi halinde avukatlık mesleğinden olacağını söyleyerek Genç’ten özür dilemişti.

Ancak Gürbüz özür dilemesinin ardından bu kez de Erdem Atay’a yönelik tehditler savurmuştu.

Erdem Atay gazeteci Celal Eren Çelik’le yaptığı Youtube programında Emin Gürbüz’ü şöyle anlatmıştı:

"‘Hudut namustu’ diye bir pankart açıldı. Tüm Türkiye’nin, TSK’nın kabul ettiği ‘Hudut namustur’ kavramını birileri astı diye birileri yazdı diye gözaltılar oluyorsa burada bir kafa karışıklığı vardır. Toplumda buna tepki gösterileceği çok açık, aşikardır. Bunu bir koyalım cebe. Şimdi asıl konu ne? Tam provokasyonlara açık dönemde ‘hudut namustu’ pankartı açılıyor ve imza öfkeli Türkler. Bu grubu araştırmaya başladığımızda Amerika’da duran bir Türk akademisyen tarafından kullanıldığını tespit ediyorum.

Pankart açıldı. 6 kişi gözaltına alındı. Peki bu arkadaşların avukatı kim? Emir Gürbüz adında bir genç. Kim bu? YATA diye bir örgüt var, ‘milliyetçi’, Amerika’ya destek veren NATO’cu gençler… Emir Gürbüz bu örgütün başkanlığını yapmış kişilerden bir tanesi. Şu anda da Buğra Kavuncu’nun yardımcısı. İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda görevli. Şimdi ben bu arkadaşı nereden tanıyorum? Nihat Genç’in İYİ Parti’yi eleştirdiği bir program yapmıştık. Programın belli bir kısmını yayınladık. Yayınladıktan sonra ‘mıdırgıç satanisyan’ isimli bir hesap ‘yok mu şu iti vuracak bir delikanlı’ şeklinde tweet atarak Nihat Genç’i hedef aldı. O hesabın Emin Gürbüz’e ait olduğunu tespit ettik. Yani aynı kişi…

Bunu tespit ettikten sonra Emir Gürbüz Nihat Genç’i arıyor ve İstanbul Barosu’na şikayet etmemesini istiyor. Nihat Genç Gürbüz’ü affetti.

Daha sonra İbrahim Kalın’ın Enver Altaylı ile ilişkisini yazdım. Emir Gürbüz bunu alıntılayarak beni namusuzlukla suçladı.

Sorna Nihat Genç İstanbul Barosu’na şikayet etti, bunu açıkladı.

Bu pankartın avukatı bu…"

NİHAT GENÇ NE DEDİ? 

Nihat Genç Veryansın Tv'nin Youtube hesabında yayımlanan Kurt programında Gürbüz'ün NATO ile ilişkisini anlatmıştı:

"'Hudut namustur' diye bir laf etti Hulusi Akar, İYİ Parti'ye yakın gençler afiş aştı. Sonra gözaltına alındı. Bu gözaltını İYİ Parti eleştirdi. Buğra Kavuncu koştu. Emir Gürbüz diye bana ölüm tehdidi yapan çocuk o da gitti avukatlığını yaptı.

'DİKKATLİ OLACAĞIZ'

Genç arkadaşlara şunu söylüyorum. Burada dikkatli olacağız. Buğra Kavuncu'nun içerisinde olduğu Emir Gürbüz'ün içinde olduğu NATO Gençlik Konseyi'nin içinde olduğu, İYİ Parti içinde FETÖ yuvalanıyor. Bahadır Erdemler orada aynı şekilde Süleymancılar yuvalanıyor. NATO gençliği üyesi bunlar.

'ESKİ GLADYONUN YAKINLARI'

Emir Gürbüz gibi hepsi İYİ Parti içinde yuvalanmış, Buğra Kavuncu, Enver Altaylı'nın yeğenidir. Yani eski gladyonun yakınları, NATO dediğin gladyodur. NATO gençliği dediğin gladyodur. Bütün bunları o eylemde bulduk. Türkiye'de göçmen olayını provoke etmek isteyen bir grup var. İktidarın politikası yanlıştır protesto edelim ama bunu NATO gençliği yapamaz. NATO gençliğinin İYİ Parti içinde yuvalanmış adamları yapamaz. Senin protesto yapma hakkın yok sen önce NATO'yu eleştireceksin."

YATA’NIN NATO’LU TARİHÇESİ…

Yataturkey.com’daki tarihçe bölümünde, şunlar yazıyor: 

“18 Haziran 1954 tarihinde kurulan Uluslararası Atlantik Anlaşması Derneği (Atlantic Treaty Assosiation ATA), üye ülkelerde Atlantik ittifakının ideallerini anlatmak maksadıyla kurulmuştur. 1957 yılında Türk Atlantik Konseyi Derneği kurulmuş ve Atlanik Anlaşması Derneği tarafından Türkiye’yi ATA’da temsile yetkili dernek olarak tanınmıştır.

2006 yılında Türk Atlantik Konseyi Derneği, YATA networkünün Türkiye ayağını teşkil edecek Türk Atlantik Gençlik Konseyi’ni kurmuştur. 2015 tarihinde YATA International ve NATO Parlamenterler Assamblesi (PA) arasında varılan mutabakata göre ulusal YATA bölümlerinin, ülkesindeki ulusal NATO PA komisyonları içine entegre edilmesi süreci başlamıştır. İlk aşamada YATA üyelerinin NATO PA komisyon toplantılarına katılmalarına ve YATA üyelerinin uluslararası toplantılara ulusal NATO PA delegasyonu içinde katılmalarına karar verilmiştir.”

Örgüt ‘Biz kimiz’ başlığı altında da şu ifadelere yer veriyor: 

“YATA Türkiye, 1954 yılından beri faaliyet gösteren Türk Atlantik Konseyi Derneğinin yönetim kurulu kararıyla 15 Temmuz 2005 tarihinde kurulmuştur ve Türk Atlantik Konseyi Derneğinin gözetiminde faaliyet göstermektedir. YATA Türkiye aynı zamanda 1996 yılında Uluslararası Atlantik Antlaşması Derneğinin himayesinde kurulmuş olan Genç Atlantik Antlaşması Derneğinin (YATA International) Türkiye kolunu oluşturmaktadır.”