İzmir Barosu 23 Nisan’ı HDP ile anacak! Fethi Sekin’den utanın!

Mehmetçiğin terör operasyonlarına her fırsatta karşı duran İzmir Barosu, şimdi de 23 Nisan skandalını imza attı. 23 Nisan için 'özel yayın' yapacağını duyuran baro, konuk olarak da HDP'li Meral Danış Beştaş'ı alacak!

İzmir Barosu 23 Nisan’ı HDP ile anacak! Fethi Sekin’den utanın!
FOTO: KILIS – DHA\n

İzmir Adliyesi’nde teröristlerin üzerine atlayarak şehit düşen polis memuru Fethi Sekin, onlarca hayat kurtarmıştı. O adliyede görevli avukatların barosu ise, PKK’nın siyasi kolu HDP ile 23 Nisan programı yapıyor!

İzmir Barosu, “23 Nisan özel yayını” yapacağını duyurdu. 22 Nisan günü yapılacak özel yayının konuklarından biri HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş olacak. Yayının diğer konukları ise İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa. Özel yayının konusu ise “Başkanlık rejimi ve parlamenter sistem”.

23 Nisan’ı tanımayan, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet devriminin karşısında yer alan PKK’nın siyasi kolu HDP ile “23 Nisan özel yayını” yapan İzmir Barosu’na avukatlarından da tepki geldi.

İzmir Barosu avukatlarından Bülent Karagöz, sosyal medyadan şöyle tepki gösterdi:

“Biri, Vatan ve Cumhuriyete kurşun sıkan terör örgütü PKK/HDP’nin temsilcisi, biri terör koruyucusu “Baro Başkanı”, diğeri Cumhuriyeti kuran Partinin, hem de en Büyük Bayramımız olan 23 Nisan’da dahi terörü temsil edenlerle yan yana gelmekten utanmayan “vekili”. Cumhuriyeti Yıkamadınız, Altında Kalacaksınız!”

Sosyal medyada etkinliğe çok sayıda tepki geldi.

FETHİ SEKİN’DEN DE Mİ UTANMADINIZ!

İzmir Barosu, Barış Pınarı Harekatı’na da tavır almıştı.

Türkiye, Amerikan destekli PKK/YPG terör örgütüne yönelik harekat başlatan TSK’nın arkasında kenetlenmişken, Türkiye’nin en büyük barolarından biri olan İzmir Barosu, harekatı ‘savaş’ olarak tanımladı. Kahraman polis memuru Fethi Sekin, o bildiriyi yayınlayanlar yaşasın diye İzmir Adliyesi’nde PKK’lının üzerine yürüyüp şehit düşmüştü.

İzmir Barosu, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yazılı açıklama yaptı. HDP/PKK sempatizanlarının kullandığı argümanlara benzer şekilde “Barış” ve “Savaşa hayır” mesajları veren Baro açıklamasında, “Eşit, özgür ve demokratik bir yaşamın ancak ve ancak barış ortamında kurulabileceğini anımsatarak, şehitlerimize ve sivillere Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyor, siyasi iktidarı daha fazla can kaybı yaşanmadan savaşa son vermeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.