İzmir bu iddiayı konuşuyor... MHP'li belediye başkanı meclis üyesini darp etti

İzmir Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın makam odasında kendi meclis üyesi Fatih Kürşat Kaplan’ı darp ettiği iddia edildi. Dudağından ve kafasından darbe alan meclis üyesi karakola giderek Acar’dan şikayetçi oldu. Veryansın Tv, Kaplan'ın emniyet ifadesine ulaştı.

İzmir bu iddiayı konuşuyor... MHP'li belediye başkanı meclis üyesini darp etti
İzmir bu iddiayı konuşuyor... MHP'li belediye başkanı meclis üyesini darp etti

 VERYANSIN TV / ÖZEL

İzmir Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın MHP’li meclis üyesini makamında darp ettiği edildi. Belediye binasında darp edilen meclis üyesi Fatih Kürşat Kaplan önce hastaneye giderek darp raporu aldı, daha sonra Serkan Acar’dan şikâyetçi oldu. Dudağından ve kafasından darp edilen MHP’li meclis üyesi Kaplan polis ifadesinde tüm ayrıntıları anlattı.

Veryansın TV, Kaplan'ın karakolda verdiği ifadeye ve hastane raporuna ulaştı.

İşte belediye meclis üyesi Fatih Kürşat Kaplan'ın ifadesi:

‘SENİN SIKINTIN MI VAR?’

‘’Belediye Başkanı Serkan Acar aile dostumuz olan Serkan Tuğ’un kendisinin yanına gelmesini istemiş. Serkan Tuğ aynı gün Belediye Başkanının makamına gitmiş. Ona benden bahsederek ‘Kürşat'ın bir sıkıntısı mı var, onunla görüşüp benim yanıma gelir misin’ demiş. Serkan Tuğ Perşembe günü akşama benim yanıma gelerek bunları anlattı. Ben de Serkan Tuğ’a ‘Başkan ne zaman nerede isterse görüşebilirim’ dedim. Bugün yani 28.11.2020 günü saat 15:43'de beni arayarak ‘Başkan Serkan Acar bizi bekliyor’ dedi. Ben İzmir ilinde olduğumdan 18:00'e yetişebilirim dedim. Serkan Tuğ ile 18:15 sıralarında Aliağa Belediyesi önünde buluştuk. Beraber Aliağa Belediyesi makam katına çıktık. Bizi özel kalem odasına aldılar. Sonra Belediye Başkanı Serkan Acar geldi. İlk önce normal olarak ailemizden konuşarak hal hatır sorduk. Sonra Serkan Acar bana hitaben ‘Senin bir sıkıntın mı var’ dedi.

’İSTİFA EDECEKSİN’

‘Ben kendisine ‘Çok şükür herhangi bir sıkıntım yok’ dedim. Başkan Serkan Acar bana ‘Geçen ayki meclis toplantısına, dört gün önce katılmayacağını whatsapp grubundan yazdın, beni neden aramadın’ dedi, Ben kendisine ‘Bir sıkıntınız olsa siz arayacağınızı düşündüm, görevimin başındayım, dün nasıl sizin istediğiniz gibi oluyorsa, bugünden sonra da öyle olacak’ dedim. Başkan ‘Bir sıkıntın mı var’ diye tekrar üsteleyince ben kendisine 'Abi benim bir sıkıntım yok, sen kendini düşün' dedim. Ona ‘Burası senin makamın, ben senin görevlendirdiğin meclis üyesiyim, ne gerekiyorsa bu saatten sonra şenin dediğin şekilde yapacağım’ dedim. Başkan bana ‘Burası benim makamım, ben seni görevlendirdiysem, pazartesi meclis üyeliğinden istifa etme talimatını veriyorum, pazartesi istifa dilekçene imzanı atarsın’ dedi. Ben ‘Pazartesi gününe kadar bir istihareye yatayım, sonucu sana bildireyim’ dedim. 'Ben senin ile Allah arasını bilmem, emrediyorum, imzalayacaksın’ dedi. Ben de tekrardan başkana ‘Ben size haber vereceğim' dedim. Başkan hiddetlenerek ayağa kalktı masaya ve arkasından duvara yumruk attı. Ben bana doğru hamle olacağını düşünerek ayağa kalktım.’’

‘BOĞAZIMA DOĞRU YUMRUK ATTI’

‘’Başkan benim yürüyerek sol boğazımın üzerine yumruk attı… İki kolunu tuttum ve sakinliğimi koruyarak ‘Abi sakin ol' dedim. Sonra onu bıraktım, odada sakinleşmek için dönmeye haşladım. Başkan bu sırada bana ‘Sen adam mı oldun. Sen kimsin’ diye bağırarak üzerime geldi. Bu sırada özel kalemi Osman ve şoförü Nurullah odaya girdiler. Başkan onlara ‘Kâğıt getirin buna istifasını yazıp imza atmadan çıkmayacak’ dedi. Ben odadan o sırada çıktım. Bekleme yerinde ayakta sakinleşmeye çalışıyor ve yürüyordum. Osman kâğıt ve kalem getirdi. Bekleme yerindeki masanın üzerinde bir A 4 kâğıdına çarpı attım. 'Üstünü siz doldurun' dedim. Serkan Acar özel kalem odasından çıkarak ‘Sen kimsin, adammışsın. Şerefsiz’ dedi. Ben ona ‘Abi üzerime böyle gelme sakin ol’ dedim. Bu sırada arkamdan Osman isimli şahıs ellerimi kollarımı sararak beni tuttu. Başkan Serkan Acar dudağıma doğru bir yumruk attı. Bu sırada şoförü Nurullah da bana saldırdı. O da bana vurmaya başladı. Beni Osman tuttukça başkan ve şoförü bana rastgele karnıma doğru vurmaya başladı. Boğuşma sırasında katta bulunan çay ocağına kadar girdik. Her yere kan sıçradı. Olaylar sırasında Serkan Tuğ bizi ayırmaya çalıştı. Beni darp ettikten sonra bıraktılar.’’

‘AİLEMİN BAŞINA BİR İŞ GELİRSE SORUMLUSU ACAR’DIR’

‘’Serkan Tuğ'a kapının şifresini söylediler. Serkan Tuğ ile beraber yürüyerek binadan aşağıya indik. Aşağıda Serkan Tuğ yanımdan ayrıldı. Ben elimde sarı bezle ağzımı tutarak karakola gittim. Görevli polislere Belediye Başkanı Serkan Acar tarafından darp edildiğimi söyleyerek durumu anlattım. Onlar da ekip çağırdılar beni hastaneye gönderdiler. Hastanede doktora darp edildiğimi söyledim. Doktor beni muayene ettikten sonra büronuza geldim. Ben karakolda iken İzmir MHP il başkanını arayarak ona bilgi verdim. Ayrıca kendi isteğimle de onlarla yüz yüze konuyu anlatmak için büronuzda görüştüm.

Ben buraya gelmeden önce samimi arkadaşım Hasan Türk ile görüştüm. Olayın detaylarını ona anlattım. Yerel gazetede çıkan haberi muhtemelen o vermiştir. Ancak benim haber sitesine verileceğinden de bilgim vardı. Ben Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve yanındaki şoförü Nurullah tarafından sol soluk borumda, sol kulağımın arkası, sol üst dudağım, sol alt dudağım ve kafamın sağ tarafından darp edildim. Darp edilmem olayı sırasında Serkan Tuğ, özel kalem Osman, şoförü Nurullah ve Belediye Başkanı Serkan Acar'dan başka kimse o katta yoktu. Zaten o kata izinsiz başka bir personelin çıkması mümkün değildir. Beni darp eden Serkan Acar ve şoförü soy ismini bilmediğim Nurullah’tan şikâyetçiyim. Osman'ın beni bilinçli tutup tutmadığını bilmiyorum, ama ondan da şikâyetçiyim. Bu saatten sonra benim, eşimin, oğlumun ve kızımın başına gelebilecek en ufak bir olayda sorumlu Belediye Başkanı Serkan Acar'dır.’’

İzmir Aliağa ilçesinde ortaya çıkan bu iddiadan sonra MHP Genel Merkezi’nin Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar hakkında disiplin soruşturması başlatıp başlatmayacağı merak konusu.

SİCİLİ KABARIK

Belediye başkanı Serkan Acar geçen yıllarda Y.N. isimli temizlik işçisine tokat atmış ve aynı zamanda İzmir’de gazetecilik yapan Bülent Pınarbaşı da Belediye Başkanı Acar’dan tehdit aldığı gerekçesiyle belediye başkanı hakkında suç duyurunda bulunmuştu. Yine geçtiğimiz yıllarda CHP İzmir İl delegesi Ertekin Gültekin’in silahla vurulmasının ardından gazeteci İsmail Saymaz ses kayıtlarını yayınlamış, meclis üyesi Gültekin’in vurulmasının arkasında Belediye Başkanı Serkan Acar’ın olduğunu iddia ederek, ’Acar’ın silahla yaralamayı para, belediyede iş ya da belediyedeki işletmelerden biri için yaptığı anlaşılıyor’’ iddiasında bulunmuştu. Belediye Başkanı Acar yine geçen sene, belediye meclis üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle İzmir Aliağa 1. Asliye Ceza Mahkemesince ’’ kamu görevlisine görevi başında hakaret” suçundan aldığı hapis cezası para cezasına çevrilerek, hüküm ertelenmişti.