İzmir'de operasyon... CHP'den istifa eden belediye başkanı da var

İzmir Menemen'de evrakta sahtecilik ve ihaleye fesat karıştırma suçlarından düzenlenen operasyonda 22 kişi gözaltına alındı. Alınan kişiler arasında, CHP'den ihracı istenmesinin ardından partiden istifa eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy da bulunuyor.

İzmir'de operasyon... CHP'den istifa eden belediye başkanı da var

Aralarında partisi CHP'den istifa eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un da olduğu 25 kişi, zimmet, görevi kötüye kullanma, yolsuzluk, ihalede usulsüzlük gibi suçlamalarla gözaltına alındı.

Şüpheliler arasında, belediyenin üst düzey yöneticilerinin yanı sıra bazı hurda firmaları sahiplerinin de bulunduğu bildirildi. Belediyenin hurda alım satımı konusunda da bazı yolsuzlukların tespit edildiği öğrenilirken, toplanan deliller Yeşilyurt'taki Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Ahıhıdır Mahallesi Muhtarı Hızır Algür, "Sabah polisler geldiler. Çok kalabalıktı. Belediye binasından deliller toplayıp, gittiler. Ne olduğunu bilmiyoruz" dedi.

Haklarında rüşvet, zimmet, görevi kötüye kullanma gibi çok sayıda suçlama bulunan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

CHP'DEN İSTİFA ETMİŞTİ

CHP Genel Merkezi tarafından ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, önceki gün sosyal medya hesabından partisinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Serdar Aksoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

"Basına ve kamuoyuna; sandıkla gelen sandıkla gider mantığı demokrasinin temel ilkesidir. Menemen'imize hizmet etmek için seçildim ve hizmete de devam edeceğim. Üyesi olduğum CHP’den istifa ediyorum. Belediye başkanı olarak halkımızın vermiş olduğu yetkiyle görevimin başında olduğumu belirtirim."