PYD'nin hamisi Jeffrey'den İstanbul ve Ankara'da özel toplantı

ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey İstanbul’da Suriyeli 'muhalif' örgüt liderleriyle görüşüyor. Jeffrey, terör örgütü PKK/PYD ile yakın mesaisiyle tanınıyor.

PYD'nin hamisi Jeffrey'den İstanbul ve Ankara'da özel toplantı

ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey dün akşam saatlerinde İstanbul’a geldi.

Jeffrey, Beşiktaş'ta bulunan otelde yaklaşık bir saat önce "Suriyeli muhalif gruplardan" biri ile görüştü. Grubun ayrıldığı sırada otele James Jeffrey ile görüşmek üzere "Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu" Başkanı Nasır El Hariri'nin de aralarında olduğu başka bir heyet daha geldi.

Jeffrey’in akşam saatlerinde Ankara’ya geldi. James Jeffrey'in Ankara’da da bir dizi temaslarda ve resmi ziyaretlerde bulunacağı öğrenildi.  

PYD/YPG'NİN YAKIN MESAİ ARKADAŞI!

Suriye'de yoğun mesaisi olan ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Büyükelçi James Jeffrey, ABD'nin Suriye'de iş birliği yaptığı PYD'nin PKK'nın Suriye'deki uzantısı olduğunu ancak ABD'nin PYD'yi terör örgütü olarak tanımadığını söylemişti.

Jeffrey görev dönemi boyunca defalarca PKK/YPG elebaşlarıyla defalarca görüşmüşyü.

Jeffrey'nin şubat ayındaki Türkiye ziyaretinin hemen ardından adresi PYD/PKK olmuştu. Önce Erbil’e ardından ise 'Mazlum Kobani' kod adlı PYD/PKK’lı terörist Ferhat Abdi Şahin ile görüşmek için Suriye’ye geçmişti.

ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’nin ardından ABD Kongresinin Cumhuriyetçi üyesi Ralph Abraham başkanlığındaki heyet, 'Mazlum Kobani' kod adlı YPG/PKK’lı terörist Ferhat Abdi Şahin’i ziyaret etti. Ziyarette ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun YPG/PKK’ya destek vermeye devam edeceği belirtildi.