Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı!

Jandarma uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak?

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı!
(DHA)\n

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından alınan uzman erbaş, 19 – 04 Nisan tarihleri arasında başvuru yapmışlardı. Başvurusunu yapan adaylar arasından mülakatlara seçilenler belirlendi. 3. Grup çağrısı yapıldı.

2019-1 JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI SÖZLEŞMELİ UZMAN ERBAŞ TEMİNİ EK SINAV DUYURUSU

Jandarma Genel Komutanlığının sözleşmeli uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla 19 Mart-04 Nisan 2019 tarihleri arasında internet üzerinden ön başvurular alınmış ve Sınavlara çağrılan 40.000 adayın sınavları 06-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında icra edilmiştir.

Sınavlar sonrasında; Jandarma Genel Komutanlığının personel temin yetiştirme planları ve artan uzman erbaş ihtiyacı doğrultusunda başvuru kılavuzunda belirtilen esaslar dâhilinde sınava çağrılmayan adayların tamamının, müteakip dönemde yapılacak sınavlara çağrılması planlanmıştır

Eğitim süresi, eğitim birliklerinin ve sınav alanlarının kapasitesi doğrultusunda belirlenecek sınav takvimleri https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinde yayımlanacaktır.

Adayların herhangi bir hak kaybına uğramamaları maksadıyla sınavlar ile ilgili güncel duyurular ile sınav çağrılarını https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden takip etmeleri gerekmektedir.

JANDARMA 4. GRUP AÇIKLANMA TARİHİ

Jandarma uzman erbaş alımına yapılan başvuruların yoğun ilgi görmesi nedeniyle her grupta belirli sayıda adaylar mülakatlara çağrıldı. 3. grupların ardından mülakatlara çağrılmayan adaylar 4. grup çağrısını beklemeye başladı. 4. grubun ne zaman açıklanacağı konusunda resmi açıklama yapılmasa da 4. grubun kasım ayında açıklanması bekleniyor.