Jandarma’da ‘cemaat yapılanması’ iddiası: ‘Atatürkçüler uzaklaştırıldı’

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Jandarma Genel Komutanlığı'nda yeni açıklanan tayinlerle birlikte "tüm Atatürkçülerin İstihbarat Komutanlığı ve İstihbarat Başkanlığı'ndan uzaklaştırdığını" belirtti. Bakan "Jandarma istihbaratta bilhassa üst komuta kademesinde cemaat yapılanması kurulduğu iddialarını hassasiyetle takip ediyoruz" dedi.

featured

CHP’li Bakan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Jandarma’da “cemaat yapılanması” iddiasında bulundu. Bakan Atatürkçülerin uzaklaştırıldığını iddia etti.

CHP’li Bakan 19 Mayıs (dün) akşamı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Jandarma Genel Komutanlığı’nda tayinler açıklandı. Tüm Atatürkçüler hem İstihbarat Komutanlığı’ndan hem de İstihbarat Başkanlığı’ndan uzaklaştırdı. Bir çoğu il dışına gönderildi…

Jandarma istihbaratta bilhassa üst komuta kademesinde cemaat yapılanması kurulduğu iddialarını hassasiyetle takip ediyoruz. Süleyman Soylu gözümüz üzerinde.

Ne zaman akıllanacaksınız? Dün FETÖ’ye teslim ettiğiniz ülkeyi bugün başka cemaatlere teslim ediyorsunuz. Kula kulluk edenlerin yaptıklarından ders almadınız mı?

Jandarmanın tarihinde yok perşembe günü tayin açıklamak genelde cuma günü açıklarlar. Tarih çok önemli bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı. Yaptığı tüm icraatlar gibi atamalar da yine Atatürkçüler aleyhine.”

Jandarma’da ‘cemaat yapılanması’ iddiası: ‘Atatürkçüler uzaklaştırıldı’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 ay önce

  Jandarma’da Atatürk mü Vahdettin mi kavgası: Menzilciler iddiası (Yeniçağ-Odatv), yüzyıl sonra dönüp dolaşıp geldiğimiz nokta. Elli yıl öncesinden bakarsakda fetö’den ders alamadığımızın kısa bir özeti. Başka bir haber kanalında terfi zamanı gelmeden albayları emekliye sevk edildiklerini dair haberler çıktı.

 2. 1 ay önce

  Cemaat kucağına düşen Chp nin bu iddiaları anlamsız. Önce kendini kurtarsın cemaatten, fetöden.

  • 1 ay önce

   fetöşçüler-şeriatçılar-Türkün yurdunda yaşayıpta Türke Atatürk düşmanlık yapanlar-fetöşçülüğünü-şeriatçılığını kısaca ne nalt olduğunu belirtmeden gelip Zafer partisine çamur atanlar-Ümit Özdağa çamur atanlar. VeryansınTV okurlarının zeka kapasitesine hitap etmeyen yorumlarınız burada istenmiyor.

 3. 1 ay önce

  15 temmuzda fetönun üst kademesiyle altrakilerin kanları üzerinden danışıklı dövüş yapan akp, millet danışıklı dövüşe uyanmasın diye önce Atatürkçüleri göreve getirdi. Milletin yazdıkları senaryoya inandıklarını düşününce 2017 den itibaren tekrar Atatürkçüleri pasifize ve tasfiye ettiler..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!