JPMorgan’dan Bitcoin tahmini

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan Chase, Bitcoin'in 13 bin doların altına kadar ineceği tahmininde bulundu.

featured

FTX borsasında yaşanan kriz sonrası Bitcoin ve alt koinlerdeki düşüş devam ediyor. Kripto para piyasalarında, kripto piyasasına duyulan güvensizlik ve Ukrayna’daki çatışmaların etkisi sürüyor. Seneye 45 bin doların üstünde giriş yapan Bitcoin, 17 bin dolara kadar geriledi.

Amerikan yatırım bankası devi JPMorgan Chase, Bitcoin’deki düşüş trendinin devam edeceğini söyledi.

JPMorgan piyasa analistleri, Bitcoin’in 13 bin dolar bandının altına düşeceği tahmininde bulundu.

Kripto para piyasaları, sabit koinlerin dolar ile desteklenmediğinin ortaya çıkmasından sonra piyasaya duyulan güvensizlik ile birlikte çakıldı ve piyasanın tamamı 1 trilyon dolardan fazla kayıp yaşadı.

NE OLMUŞTU?

Dünyanın en büyük dördüncü kripto para borsası olan FTX’in alt şirketi Alameda Research’ün bilançosunu kendi dijital token’ı olan FTT’yle desteklendiği ortaya çıkmış, sonrasında Binance’ın elindeki FTT’leri satacağını açıklamasıyla birlikte FTX’ten yoğun nakit çekimleri başlamıştı. FTT’nin de batmasıyla birlikte şirket büyük bir nakit sıkıntısı yaşamaya başladı.

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Changpeng Zhao ise salı günü FTX’i satın almayı planladıklarını açıklamıştı. Zhao, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, FTX’in Binance’ten yardım istediğini belirtmişti.

FTX’in likidite sorunu yaşadığına işaret eden Zhao, “Kullanıcıları korumak adına, FTX.com’u tamamen satın almak ve likidite sorununu gidermeye yardımcı olmak amacıyla bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzaladık.” ifadesini kullanmıştı.

Sonrasında Binance, dün FTX’i satın almaktan vazgeçtiğini duyurdu. Binance tarafından dün yapılan açıklamada “Kurumsal araştırmanın sonucunda görülenler, müşteri fonlarının kötü yönetildiğine dair çıkan haberler ve ABD’nin soruşturma yürüttüğü iddialarının ardından FTX.com’u satın almamaya karar verildi” ifadeleri yer aldı.

Kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, şirket çalışanlarına rakip şirket Binance ile satın alma anlaşmasının iptal olmasının ardından tüm seçenekleri araştırdığını söyledi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öte yandan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC), Emtia Vadeli İşlemler Komisyonunun (CFTC) ve ABD Adalet Bakanlığının kripto para borsası FTX hakkında soruşturma başlattığı bildirildi. ABD basınında yer alan haberlerde, FTX’in likidite sıkışıklığı sırasında müşteri fonlarını nasıl yönettiğinin araştırıldığı aktarıldı.

Ayrıca, FTX Üst Yöneticisi Sam Bankman-Fried, nakit kaynağı bulunamaması halinde şirketin iflas başvurusunda bulunmak zorunda kalabileceği konusunda FTX yatırımcılarını uyardı. Bankman-Fried, kripto para borsasının 8 milyar dolarlık bir açıkla karşı karşıya olduğunu bildirdi.

trbtc
BTC
1.03%
311.858,13 TRY
treth
ETH
3.27%
22.976,91 TRY
trbch
BCH
1.64%
2.128,34 TRY
trxrp
XRP
0.46%
7,45 TRY
trltc
LTC
1.95%
1.435,44 TRY
trbnb
BNB
2.15%
5.707,52 TRY
trsol
SOL
0.79%
255,63 TRY
travax
AVAX
0.14%
237,37 TRY
trada
ADA
0.77%
5,88 TRY
trdot
DOT
2.7%
100,31 TRY
trdoge
DOGE
6.79%
1,93 TRY
trshib
SHIB
0.11%
0,00 TRY

JPMorgan’dan Bitcoin tahmini

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!