Kabine revizyonu mu geliyor?

featured

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifa etmesi Ankara’da siyasetteki hareketliliği üst seviyeye çıkardı. Beştepe sessizliğini korurken, istifanın kabul edilmesi halinde kabinede birçok bakanlıkta değişiklik olacağı iddia ediliyor.

VERYANSIN TV

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, dün akşam sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifa etmesi Türkiye’nin gündemine bomba gibi düştü. 

Albayrak istifa paylaşımında “Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun” ifadelerini kullandı. 

Albayrak’ın “At izi it izine karıştı” ifadeleri ile duyurduğu istifasının ardından saatler geçmesine rağmen Beştepe’den bir açıklama gelmedi. 

Veryansın TV’nin edindiği bilgilere göre kulislerde Albayrak’ın istifasının sürpriz olduğu, Beştepe’de istifanın derinlemesine tartışıldığı belirtiliyor. 

İstifanın kabul edilmesi halinde de kabindeki değişikliğin Albayrak ile sınırlı kalmayacağı, kritik bakanlıklarda değişikliğin olabileceği öne sürülüyor. 

Sosyal medyada dolaşan bu listenin doğru olmadığı, bakanlarda değişiklik öngören listenin hazırlanması konusunda Cumhurbaşkanlığında çalışma yapıldığı iddia ediliyor.

Albayrak’ın istifasında Naci Ağbal’ın Merkez Bankası’na atanmasının etkili olduğu değerlendiriliyor. 

Kabine revizyonu mu geliyor?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Adalet bakanlığında Fetö yapılanması olduğu açık

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!