Kaçak FETÖ’cü üzerinden mesaj verdiler! Foreign Policy: Biden daha sert bir politika izleyecek

ABD'nin dış politikasını etkileyen yayınlardan Foreign Policy, kaçak FETÖ’cü, eski CHP Milletvekili Aykan Erdemir’in görüşlerine yer vererek Biden’ın Erdoğan’a aramamasını “daha sert bir politika sinyali” olarak değerlendirdi.

Kaçak FETÖ’cü üzerinden mesaj verdiler! Foreign Policy: Biden daha sert bir politika izleyecek

ABD'nin dış politikasını etkileyen yayınlardan Foreign Policy  ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın hâlâ Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın aramadığına dikkat çeken bir analiz yayımladı.

Robbie Gramer, Katie Livingstone ve Jack Detsch imzalı "Biden, Türkiye'ye sessiz muamele uyguluyor" başlıklı makalede ABD liderinin görev süresinin ilk ayını dünya liderleriyle rutin telefon konuşmaları yaparak geçirdiğini ancak Erdoğan'ın telefonunun hiç çalmadığını ifade etti.

‘DAHA SERT POLİTİKA SİNYALİ’

Dergi firari FETÖ’cü, eski CHP Milletvekili Aykan Erdemir’in görüşlerine yer vererek, Biden'ın Erdoğan'ı aramamasının ABD'nin Türkiye'ye yönelik daha sert bir politika izleyeceğinin sinyallerini verdiği değerlendirmesinde bulundu. 

‘EN DÜŞÜK NOKTA’

T 24’ün aktardığına göre Foreign Policy’e konuşan Erdemir Ankara-Washington ilişkilerinin gerilmesinden yakındı. Erdemir, "Bu ABD-Türkiye ilişkilerinin bulunduğu en düşük nokta" ifadelerini kullandı.
Makalede Ankara-Washington hattındaki S-400, Doğu Akdeniz ve Suriye gibi kriz başlıklarına sık sık dikkat çekildi.

ERDEMİR ABD’NİN TÜRKİYE’YE MÜDAHALE ETMESİNİ İSTEMİŞTİ

Firari FETÖ’cü Aykan Erdemir ve ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi Edelman, ABD'de İsrail yanlısı ve Türkiye karşıtı çizgisiyle bilinen Washington merkezli Demokrasileri Savunma Vakfı’na (FDD), ‘ABD’nin İlgi Alanları’ isimli bir çalışma raporu hazırladı. Raporda, “Türkiye'nin deniz yetki alanlarında ortaya sunduğu iddialarının pasifize edilmesi için ABD'nin Doğu Akdeniz temsilcisi ataması” ve bölgedeki varlığını artırması gerektiği savunuldu.

İlgili haber için tıklayın: Eski Türk vekil ve Amerikalı elçiden skandal rapor: ABD Türkiye’ye müdahale etsin!