KADEM’den Odatv’nin haberine suç duyurusu

featured

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), Odatv’nin yaptığı bir haber nedeniyle Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. 

KADEM avukatları İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelerek haberi yapan muhabir ve sorumlu yazı işleri müdürü hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçesinde söz konusu kişiler hakkında “Hakaret”, “İftira” ve “Halkı kin veya düşmanlığa tahrik veya aşağılama” iddiasıyla dava açılması talep edildi. 

Suç duyurusunda bulunmasının ardından adliye önünde KADEM adına açıklama yapan Avukat Canan Sarı ‘İftira haberciliğine cevaben’ sözleriyle başladığı açıklamasında şunları savundu:  “ODA TV’de C.T. imzasıyla yayınlanan ‘Öğrenci yurdundan çıkan silahlar’ başlıklı haberde ‘KADEM Vakfı’na ait Ataşehir Kız Öğrenci Yurdu’nun içinden taşındığı iddia edilen silahların fotoğraflarına ODA TV ulaştı’ ifadelerine yer verilmiştir. Söz konusu silahlar gerçek olmayıp TRT tarafından çekilen ve terör örgütü FETÖ’yü anlatan bir belgesel için kullanılan imitasyon çekim aksesuarlarıdır. Pandemi nedeniyle bir yıldan uzun süredir öğrenci bulunmayan binaya ‘Kız öğrenciler girip çıkarken silah taşıdığı”, “durumu gören öğrencilerin şoke olduğu” gibi yalanlarla servis edilen haber, hayal ürünü olmanın ötesinde her yönüyle KADEM’i itibarsızlaştırma çabasından ibarettir. Objektif habercilikten dem vuranların habercilik ahlakı da net bir şekilde ortaya çıkmıştır.”

KADEM’den Odatv’nin haberine suç duyurusu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!