Kadın döven dolmuşçu hemen serbest bırakıldı!

Esenyurt'ta bir minibüs şoförü, agresif tavırları ve tehlikeli araç kullandığı için kendisini uyaran 2 genç kızı, tekme tokat dövdü. Çok sayıda suçtan sabıkalı olduğu öğrenilen sürücünün salıverilmesi tepki çekti.

Kadın döven dolmuşçu hemen serbest bırakıldı!

İstanbul Esenyurt’ta, 34 TMG 66 plakalı minibüse binen Mine M. (21) ile ablası Kübra Kısaboy (26), yolculuk sırasında şoförün, aşırı agresif ve hızlı araç kullanmasından şikayet ederek defalarca şoförü sözlü olarak uyardı.

Genç kızların “tehlikeli araç kullanıyorsunuz, korkuyoruz” uyarılarını dikkate almayan şoför, aynı şekilde aracını kullanmaya devam etti. Bu sırada iddiaya göre minibüs şoförü, trafikte birkaç kez başka araç sürücüleriyle de tartışarak, minibüs içerisindeki yolcuları tedirgin etti.

KIZLARIN PEŞİNDEN KOŞTU 

Gergin geçen yolculuğun ardından gidecekleri yere ulaşan genç kızlar, minibüsten indi. Araç hareket edeceği sırada Mine M, açık olan minibüs penceresinden “Çok lanet bir minibüsçüsün” diyerek tepkisini gösterdi.

Kızgın şoför, aracı durdurup genç kızların peşinden koştu. Adam, yakaladığı genç kızlara hakaret edip saldırdı.

Bu sırada duruma çevredekiler müdahale etti. Şoför, vatandaşların araya girmesi üzerine minibüse binip olay yerinden uzaklaştı.

15 AYRI SUÇ KAYDI ÇIKTI 

Gözyaşlarına boğulan genç kızlar, polisi arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen ekipler, şikayetçi olan 2 yolcuyu ifadelerini almak üzere emniyete götürdü. Ünal Erdemir, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 15 suçtan poliste kaydı bulunduğu belirtilen Erdemir’e, ayakta yolcu taşımaktan ve tehlikeli araç kullanmaktan dolayı para cezası kesildi.