Kadınlar mı erkekler mi daha çok trafik kazası yapıyor?

Türkiye’nin ilk serbest dolaşımlı araç paylaşım markası olan MOOV, kiralamalarda yaşanan trafik kazalarıyla ilgili bilgiler paylaştı.

Kadınlar mı erkekler mi daha çok trafik kazası yapıyor?

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’na dikkati çekmek amacıyla kiralamalarda yaşanan trafik kazaları hakkında açıklama yapan Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Emre Ayyıldız, “MOOV kiralamalarını baz alarak hazırladığımız rapora göre kadınlar erkeklere göre yüzde 25 daha az trafik kazası yapıyor. Bu da aslında kadınların daha güvenli ve emniyetli araç kullandığını bize gösteriyor” dedi.

Trafik kazalarının, yüzde 70’in üzerinde kontrolsüz kavşaklarda gerçekleştiğini belirten Emre Ayyıldız,  MOOV araçlarıyla yapılan trafik kazalarının yüzde 53’ünün 18-24 yaş grubuna ait olduğunu söyledi. Ayrıca, Emre Ayyıldız, trafik kurallarına uyan sürücülerini ödüllendirdiğini belirterek, şunları söyledi: 

‘‘Yolların Ustası MOOVER Günü Kampanyası’ ile her ayın son salı günü, 3 ay içinde kiralama yapan ve trafik cezası, hasar ve kaza kaydı bulunmayan MOOVER’lara yüzde 20 indirim tanımlıyoruz. Ayrıca, hem MOOVER’ların hem de trafiğin güvenliğini sağlamak için farklı projeleri de hayata geçirmeye hazırlanıyoruz.”

Aybala Melek / Ajans Bizim