featured

Kadınların ifşaları yaptırıma dönüştü

service

Sosyal medyada çok sayıda kadının haklarında cinsel taciz açıklamaları yapmaları üzerine İletişim yayınları Bora Abdo ile, Everest yayınları ise Hasan Ali Toptaş ile ilişkilerini kestiklerini duyurdu.

İletişim Yayınları, yazar Aslı Tohumcu tarafından taciz suçlaması yöneltilen Bora Abdo’yla olan yayın ilişkisini sonlandırdığını açıkladı. Everest yayınları ise yazar Hasan Ali Toptaş ile ilgili inceleme yaptığını duyurdu.

Sputnik’te yer alan habere göre zorbalık ve taciz karşısında yazarları Pelin Buzluk ve Aslı Tohumcu’nun yanında olduğunu belirten yayın evinin, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: “İletişim Yayınları olarak, maruz bırakıldıkları gayriinsanı davranış, zorbalık ve tacize karşı yazarlarımız Pelin Buzluk ve Aslı Tohumcu’yla beraberiz. Bora Abdo ile olan yayın ilişkimizi sona erdirdiğimizi okurlarımızın bilgisine sunarız.”

Hasan Ali Toptaş hakkındaki taciz iddialarını incelediklerini belirte​n Everest yayınları ise, daha sonra yaptığı açıklamada “Yazar Hasan Ali Toptaş ile yollarımızı ayırmış bulunuyoruz. Her türlü tacizin karşısındayız, karşısında olmaya devam edeceğiz. Saygılarımızla” ifadelerine yer verdi.

ÖDÜLÜ GERİ ALINACAK

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) da, 2020 yılı için yazar Hasan Ali Toptaş’a verileceği duyurulan Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün geri alındığını bildirildi.

Ödülün, bu yıl Toptaş’a verileceğinin duyurulduğu kaydedilen açıklamada, “Bağımsız bir şekilde değerlendirme yapan Ödül Değerlendirme Kurulunca, 2020 yılı için ödülün Toptaş’a verilmesi kararlaştırılmıştı. Ancak Toptaş hakkında çıkan taciz haberleri, tüm duyanları olduğu gibi bizleri de derinden yaralamıştır. Bu nedenle Toptaş’a ödül verme kararını geri aldığımızı kamuoyuna duyururuz” ifadeleri kullanıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kadınların ifşaları yaptırıma dönüştü

You have to agree to the comment policy.

0 Yorum

 1. 1 sene önce

  Daha çok çok şaşırtıcı isimler var… Keşke her kadın bu ifşacı iki yazar kadın gibi olsa.
  Şairlerden de çok var. Başta şair A. B. Vb gibi daha yaşlı olanlar var. Sulanma, sarkıntılık, otele teklif.
  Yurtdışında Paris’te 18 altı kıza tecavüz etmişler var.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Bir de bu adamları Sincanlı Kafka vs diye abartıp gençlere yutturdular. Bir çok genç saf moda diye bunları okudu. Oysa edebiyata yeni başlayan, iyi bir edebiyat okuru öncelikle temel eserleri temel dil kitaplarını yutasıya okumalıydı.
  Biz de hemen moda kim onun kitaplarına yapışırız, dilimize edebiyatımıza asıl emeği geçenleri hep küçümser gözardı ederiz. Bu insanların anlatıldığı gibi kaliteli olmadığı zaten belliydi karekterleri de tıpkı abartılan kitapları gibi zayıfmış.
  Bence özür dilemesi vs yetmez zamanaşımı böyle suçlar da olmamalı, hemen yargılanmalıdır bunlar. 20:30 kadın aynı şikayette bulunuyorsa hepsi yalan söylemez ifadeleri kanıt olarak alınmalıdır. Öğrencisine sarkıntılık eden şairlere, okuruna ahlaksız teklifte bulunan yazarlara şairlere bu kadar sık rastlar olduk ki artık tiksinti geldi bu işlerden

  Cevapla