Akit yazarından bölücülere: Ne istediniz de vermedik!

Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, CHP İmamoğlu’nun Diyarbakır’da çok sıcak karşılanmasına tepki gösterdi. Ak Parti hükümetinin, açılım döneminde bölücülerin talepleri doğrultusunda yaptığı büyük yanlışlardan övgüyle bahseden yazar, buna rağmen Kürtlerin Ak Parti’ye nankörlük yaptığını öne sürdü. Akit yazarı, 'TC’yi, Andımız’ı biz kaldırdık ama Kürtler hâlâ CHP’yi destekliyor' dedi.

Akit yazarından bölücülere: Ne istediniz de vermedik!
(Sercan Küçükşahin – Anadolu Ajansı )\n

Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, HDP/PKK’ya adeta “Ne istediniz de yapmadık” diye serzenişinde bulundu. HDP’nin CHP’li Ekrem İmamoğlu’nu Diyarbakır’da çok sıcak karşılamasından duyduğu rahatsızlığı, Ak Parti hükümetinin açılım döneminde yaptığı büyük yanlışları överek dile getirdi.
Yazının satırbaşları şöyle:

“(…) Sürekli tepemizde boza pişirdiler. “Siz nasıl Müslümansınız, Kürtlere zulmedilirken, nasıl sessiz kalabiliyorsunuz” dediler..
Ulusalcıları gösterip, bizden yardım istediler..
Darbeci generalleri gösterip, “Niye bize yardım etmiyorsunuz” dediler.
Haklı oldukları noktalarda, kabul edilemez gördüğümüz konularda, terörün tüm acımasızlığına rağmen, riske de girerek, teröristlere destek veriyor suçlamasına muhatap olmayı da göze alarak, aslında haklı taleplere destek de verdik..
“Oğlu tutuklu olan anne, Kürtçeden başka dil bilmediği için, cezaevindeki oğlu ile sadece yüz yüze bakabiliyor. Konuşamıyor bile” dediler…
Bu vicdansız yasak, ulusalcılara rağmen, darbeci generallere rağmen, Kemalist kafaya rağmen kalktı..
Kürt siyasetçiler, öğrenci andına itiraz ettiler.
Hem nasıl itiraz!
“Ben ‘Türküm’ demeye mecbur muyum? Ben Türk değilim, ama doğruyum, çalışkanım” dediler. Posta koydular..
Birileri bizim kıvırdığımızı söyleyebilirler..
“Türk’ten kasıt üst kimliktir. Irkın ismi değildir.. Çalışkan iseniz, doğru iseniz, Türk kelimesine takılmayın.. Kürt de doğru ise, çalışkan ise sorun yok” dedik.
Zamanı geldi, o öğrenci andı da AK Parti sayesinde kaldırıldı..
“Ne bu ya.. Dağa taşa ‘Ne mutlu Türküm diyene’ şeklinde bir söz yazılıyor.. Kasten bize nazire olsun diye bölgedeki dağlara yazılıyor, Kürtler tahkir edilmek için” dediler..
Tahrik amaçlı olabilir düşüncesi ile, bu sözler AK Parti iktidarında, birçok yerde kaldırıldı..
“Yanlış anlamaya müsait, toplumsal uzlaşı amacıyla kaldırıyoruz” denildi..
Ben tasvip etmesem de..
Resmi kurumların kapısındaki T.C. ifadesi..
Birçok kamu kurumunda gereksiz diye düşünüldü, kaldırıldı.
Kürt siyasetçi diye karşımıza çıkanların, taleplerinin makul olan büyük çoğunluğu, AK Parti iktidarı sayesinde ve CHP’lilere rağmen, Kemalistlere rağmen, ulusalcılara rağmen, darbeci generallere rağmen hayata geçirildi…”