Kaftancıoğlu kendi kendine gelin güvey oldu… ‘Dostum’ dediği Mehmet Ali Çelebi 'Zaman’ı gösterdi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun “dostum” diye nitelendirdiği Mehmet Ali Çelebi Kaftancıoğlu’na Zaman gazetesini göstererek yanıt verdi.

Kaftancıoğlu kendi kendine gelin güvey oldu… ‘Dostum’ dediği Mehmet Ali Çelebi 'Zaman’ı gösterdi

VERYANSIN TV

CHP'de politika yapmadan önce terör örgütlerini övüp devlete “seri katil” demesiyle hafızalara kazınan Canan Kaftancıoğlu, CHP'ye katılmasının ardından  “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” demeyi "militarist" bulduğunu söylemiş ve "Atatürk" demek yerine "Mustafa Kemal" demeyi tercih ettiğini belirtmişti.

Kaftancıoğlu'na tepki gösteren CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Kaftancıoğlu ve 10 Aralık Hareketi’ni eleştirerek “Bu partide 10 Aralık’tan önce 29 Ekim gelir. Mustafa Kemal’in askerleriyiz!” ifadelerini kullanmıştı.

Halk TV'de Şirin Payzın'ın programına konuk olan Canan Kaftancıoğlu, CHP’nin çizgisinin kaydığına dair eleştirilere ve Atatürk üzerinden başlatılan tartışmalarla ilgili konuştu. Kaftancıoğlu, kendisinin Atatürk ile bir sorunu olmadığını savunarak “Atatürk ile sorunu olanla bırakın siyaset yapmayı, dostluk dahi yapmam” ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu, FETÖ'nün Ergenekon Balyoz kumpaslarına verdiği desteği de inkar etti.

Mehmet Ali Çelebi'nin Silivri’de tutuklu kalırken kendisinin CHP PM üyesi olduğunu söyleyen Kaftancıoğlu, “Mehmet Ali Çelebi serbest kalınca ilk ziyaretlerinden birini benim evime yapmıştı. Ben kendisinin benim Atatürk’le sorunum olduğunu düşündüğünü sanmıyorum. Eğer, öyle düşünüyor olsaydı bir dostluğumuz oluşmazdı. Bu cümlelerle ifade etmişse eğer, kendisiyle çelişir diye düşünürüm” ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu’nun sözlerine Mehmet Ali Çelebi’den yanıt geldi.

“Katledilen aydınımız Ümit Kaftancıoğlu anmasına katılıp, gelini olduğu için hanımefendiyi tanıdım. Cezaevinden tanımam. Aynı PM’de görev yaptığı birini cezaevinde zannetmesi trajikomik. Abimle tanışıklığı sebebiyle evine bir kez gittim. Davalardaki konumuna gelince aşağıdadır”