‘Canan Kaftancıoğlu üç CHP’linin adını saydı: Sizi bitireceğim!’

CHP'nin İstanbul'daki ilçe kongreleri çekişmeli geçiyor. İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na karşı güçlü bir muhalefet olduğu biliniyor. Sabah yazarı Övür'e göre, Kaftancıoğlu üç CHP'linin adını açıkca sayarak 'Onları bitireceğim' diyor.

‘Canan Kaftancıoğlu üç CHP’linin adını saydı: Sizi bitireceğim!’

CHP‘nin İstanbul‘daki ilçe kongrelerinde Genel Merkez’e yakın ve partiye sonradan girmiş Canan Kaftancıoğlu ve Oğuz Kaan Salıcı grubunun karşısında CHP’nin geleneksel İstanbul tabanını temsil eden Ataşehir, Maltepe ve Bakırköy’ün başkanı üç belediye başkanı bulunuyor.

Kulis bilgilerine göre İmamoğlu ve ekibi ise bu iki grubu uzaktan izliyor.

Önceki gün İstanbul’un BeşiktaşŞişliÜmraniye ve Kağıthane gibi önemli ilçelerinde kongre yapıldı.

KAFTANCIOĞLU VE KARŞISINDAKİ GRUPLAR

Sabah yazarı Mahmut Övür, CHP İstanbul örgütünde mücadele yaşandığını iddia etti.

“CHP İstanbul’da sert muhalefet” başlıklı yazısında Övür, esas kavganın mevcut İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve ona muhalefet edenler arasında geçtiğini öne sürdü. Övür şöyle yazdı:

“Kaftancıoğlu’nu destekleyenler arasında önemli isimler de var: İlk sırada ekip olduğu örgütten sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı geliyor.

İkinci sırada Erdoğan Toprak, Onursal Adıgüzel, Gökhan Zeybek ve Tekin Bingöl gibi isimler var. Şişli Belediye Başkanı ile siyaset yapan Aykut Erdoğdu ise pozisyon peşinde.

Karşılarında ise belediye başkanlarından oluşan İstanbul Grubu var. Bu grupta Battal İlgezdi, Ali Kılıç ve Bülent Kerimoğlu başı çekiyor. Bu grubu diğerinden farklı kılan geleneksel CHP tabanına dayanması…

Bir de süreci dışarıdan izliyormuş gibi yapanlar var. Onların başında da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün geliyor. Onların tavrı son anda belli olur.”

BİTİRECEĞİM

Mahmut Övür, CHP kongrelerin adeta barut fıçısına döndüğünü, bu mücadelede agresif olanın Kaftancıoğlu olduğunu yazdı. Kaftancıoğlu ile ilgili edindiği kulisi köşesinde aktaran Övür, “Kaftancıoğlu gittiği her yerde, sözünü sakınmadan ve isim vererek, ‘İlgezdi, Kılıç ve Kerimoğlu’nu bitireceğim’ diyerek meydan okuyor” dedi.