AKP’li Şirin Ünal’ın evinde yaşanan intihar aydınlatılacak mı? Kadirova’ya ne oldu?

AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde 1 yıldır çalışan 23 yaşındaki Nadira Kadirova'nın dün sabah milletvekilinin tabancasıyla yaşamına son verdiği öğrenilmişti. Ailesi intihara şüpheyle bakarken kamuoyundan da 'Olay titizlikle incelenmeli' talebi geldi.

AKP’li Şirin Ünal’ın evinde yaşanan intihar aydınlatılacak mı? Kadirova’ya ne oldu?

Kamuoyu AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde ve Şirin’in silahıyla yaşanan intihar olayını konuşuyor. Ünal’ın rahatsız olan eşine bakmak için evide 1 yıldır çalışan Özbek asıllı Nadira Kadirova’nın dün sabah milletvekilinin tabancasıyla yaşamına son verdiği öğrenilmişti.

23 yaşındaki kadın AKP milletvekilinin tabancısıyla intihar etti

Kadirova’nın olaydan 1 gün önce arkadaşı Leyla’ya “Çok kötü şeyler oluyor. Ben ağabeyimin yüzüne nasıl bakacağım? Ölmek istiyorum” dediği öğrenildi.

Kadirova’nın ağabeyi Muhammet Ali Kadirova da “Kardeşimin intihar etmesini gerektirecek herhangi bir durum yoktu. Önümüzdeki günler üniversite sınavı için kursa başlayacaktı” dedi.

Ali Kadirova, Adli Tıp’taki işlemlerin de milletvekilinin devreye girmesiyle jet hızıyla tamamlandığını belirtti ve ölümle ilgili şüphelerinin olduğunu söyledi.

EMNİYET NE DEDİ?

Ankara Emniyeti’nden olayla ilgili yapılan açıklamada ise “Olay yerinde yapılan teknik ön incelemede intihar harici herhangi bir şüpheli durum müşahede edilmemiştir” denilmişti. Açıklamada Kadirova’nın odasında, intihar eğiliminde olduğuna dair geçmiş tarihli notlar bulunduğu da iddia edildi.

SAVCILIKTA GARİP SORULAR

Nadira Kadirova’nın son konuştuğu arkadaşı Niyazova’yı tanık olarak dinlendi. Savcılığın, ‘Siz Nadira Kadirova’yı fuhuşa mı götürüp getiriyormuşsunuz’ diye soru sorduğu belirtildi. Tanığa konuştuğu gazetecilerin de sorulduğu iddia edildi.

‘OLAYIN ÜSTÜ ÖRTÜLMESİN’

Olayın duyulmasının ardından kamuoyunda da sürecin sağlıklı araştırılması beklentisi oluştu. Sosyal medyada yüzlerce mesaj yayınlandı.

Veryansın Tv yazarı emekli Tümgeneral Beyazıt Karataş da çağrıda bulundu. Beyazıt şu ifadeleri kullandı:

“Söz konusu olayın karartılmadan detaylı incelenmesini bekliyorum.

Cenazenin acele ile gönderilmesi uygun değil. Soruşturmadaki kuşkuları artırır. Dışarıdan bakınca normal bir intihar olmadığı görüntüsü var.

Rahmetlinin ailesinin, şahitlerin ve tanıkların baskı altına alınması ve korkutulması engellenmelidir.

AKP tarafından “soruşturma” yakından incelenmelidir. Güvenlik Güçlerimizin imkanları geniştir. Olayı çok rahat aydınlatırlar. Soruşturmada gizlilik kararı alınması bile şüphe doğurur. Beklentimiz milletvekili bile olsa adil bir soruşturma yapılmasıdır.

Nadira Kadirova’nın intihar olayı, ilgili kurumlar tarafından da yakından takip edilmelidir. Ama takip ediyorum ki zaten duyarlı tüm vatandaşlarımız adalet bekliyorlar. Olayın üstüne örtme girişimi iktidar partisine büyük zarar verecektir.”