‘Kanal İstanbul’ tartışması sertleşti… Öztrak’tan Erdoğan’a: Söke söke alırız

featured

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kanal İstanbul temel atma törenindeki, ‘Tahkimde söke söke alırlar’ sözlerine yanıt verdi. Öztrak, ‘Bu hovardalığı yapanların yedi göbek sülalesinden bu parayı söke söke alırız’ ifadelerini kullandı.

Adana Büyükşehir Belediye’sinin Sarıçam ilçesinde dün yaptığı temel atma törenine katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Kanal İstanbul’la ilgili Erdoğan’ın “Tahkimde söke söke alırlar” sözlerine yanıt verdi.

Kanal İstanbul’a para yatıranlara CHP iktidarında bir kuruş dahi ödemeyeceklerini tekrarlayan Öztrak, “Bize tahkim mahkim sökmez. O tahkimde davaların hepsini kazanırız. Velev ki kazanamadık, bir başka mekanizmayı da çok iyi biliriz. Bu hovardalığı yapanların yedi göbek sülalesinden bu parayı söke söke alırız” dedi.

Cumhuriyet’in aktardığına göre Öztrak’ın açıklamasında öne çıkan başlıklar şunlar:              

‘TALAN İSTANBUL’A BİR KURUŞ ÖDEMEYECEĞİZ’

“Bugün burada önemli bir açılış gerçekleştiriyoruz. Bizim belediyelerimiz yeşile yeşil katıyor. Bugün burada bir parkın temelini atacağız, ardından bir kreşin temel atma törenine gideceğiz. Onlar bugün bugün İstanbul’da Talan İstanbul Projesi’nin güya köprüsünün temelini attılar. Biz baştan itibaren söylüyoruz. Millet İttifakımızın ortakları açıkça ifade ediyorlar. İktidara geldiğimizde, herkes bilsin ki Talan İstanbul Projesi’ne para yatıran kimseye bir kuruş para ödemeyeceğiz.

‘YEDİ GÖBEK SÜLALELERİNDEN SÖKE SÖKE ALIRIZ’

Beyefendi bugün çıkmış demiş ki “Bu CHP uluslararası tahkim nedir bilmiyor. Bu parayı sizden söke söke alırlar.” Önce Grup Başkanvekilleri kabul etti, şimdi de kendisi kabul ediyor ki Millet İttifakı, CHP iktidara geliyor. Ama bugün cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan AK Parti Genel Başkanı kimin cumhurbaşkanıdır Allah aşkına? Bu parayı bizden söke söke alırlarmış… Nerede kaldı yerlilik, nerede millilik? Nerede alacaklar? Tahkim Londra’da, Türk mahkemelerinde değil. Kim alacak? Dolarla Avroyla garanti verdiğiniz havuz müteahhitleri tahkime gidip parayı söke söke alacaklarmış. Sn. Erdoğan merak etmesin. Biz CHP olarak yıllarca bu devletin içinde devleti yönetmiş, devlet nedir bilen, tahkim nedir bilen insanlarız. Bize tahkim mahkim sökmez. O tahkimde davaların hepsini kazanırız. Velev ki kazanamadık, bir başka mekanizmayı da çok iyi biliriz. Bu hovardalığı yapanların yedi göbek sülalesinden bu parayı söke söke alırız.

‘SİVİL ÖĞRENCİNİN SINIRI NE’

Biz sosyal projeler yapıyoruz. Belediye başkanlarımız vatandaşa dokunuyor, vatandaşın çoluğunun çocuğunun ihtiyacı için yatırımlarını yapıyor, onlar İstanbul’u talan etmek için… Katarlıları zengin etmek için proje yapıyorlar. Biz Katarlılarla ilişkilerini ortaya çıkardıkça, o özür diledi, bu özür diledi diyorlar. Arkadaş onun bunun özür dilemesini bırak. Katar’la imzaladıkları protokol ortada. Biz diyoruz ki “Bu protokolle benim gencimin hakkını yiyorsun, benim gencimin üniversitelerde okuma imkanını sınırlıyorsun.” O diyor ki böyle bir şey yok. Şu protokolde diyor ki tıp fakültesi eğitimi, diş hekimliği eğitimi, eczacılık eğitimi, sağlık meslek yüksekokulu eğitimi, hemşirelik yüksekokulu eğitimi, sağlık alanında lisans, lisansüstü… aşağı doğu gidiyor. Müşterek projeler şunlar bunlar. Diyorlar ki “Bu sadece askeri öğrenciler içindir.” Burada bir şey yazıyor, “Milli Savunma Bakanlığı’nın askeri ve sivil öğrencileri.” Milli Savunma Bakanlığı’nın sivil öğrencileri ne… Bunun ucu bucağı ne, sınırı ne?

‘DERTLERİ MÜTEAHHİTLERİ VE KATARLILARI MUTLU ETMEK’

Bizim derdimiz, davamız, bizim hülyamız insanımızı mutlu etmektir, mesut etmektir. Onların derdi havuz müteahhitlerini ve Katarlıları mesut etmektir. Millet kimin ne yaptığını görmektedir. Hasretle sandığı beklemektedir. Bir an önce sandık gelsin, evlerine gitmesi gerekenleri evlerine göndereyim demektedir.”

‘Kanal İstanbul’ tartışması sertleşti… Öztrak’tan Erdoğan’a: Söke söke alırız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 sene önce

  Bak kardeşim iktidar olamadınız.siz hırsızlığı tecilenmis feto yu desdekleyerek akp yi akladiniz.ortada hırsız bir feto ile akp işbirliği varken.bunlar ortada beraber çaldılar demek varken siz gitiniz Zaman gazetesine siper oldunuz.ilicak altanlari meydanlarda alkislatiniz.kanalarinda bol bol boy gösterdiniz.siz inandırıcılığını yiyirdiniz çekip gidin.akp terörist başı Öcalan’la işbirliği yaparken desdek verdiniz oysa teröristle anlaşma olmaz deseydiniz vs vs

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  “Kanal İstanbul yapılınca paraya para demiyeceğiz” propagandası yapıyor AKOPAKO tarikatı, Genel Başkanları 1. ağızdan yalanlıyor. “Uluslararası Tahkim Türkiye’den söke söke parasını alacakmış.” 🙂 …. İstanbul Belediye Başkanlığından öteye gidememiş adam. Ne rantın varmış, İstanbul be.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Amerikanin.Almanin,Fransizin,Ingilizin parasini kurtarmak icin.söke söke alirlar diyebilmek icin insanin ya Ingiliz ya Amerikali olmasi gerekir.Kimin parasini kim söke söke aliyor.Türkün parasini peskes mi cektiniz ki söke söke aldiriyorsunuz?Düyun-u umumiye’yi Atatürk kovmustu ülkeden yeniden mi getirdiniz?

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Nato istediginde siz bu muhalefetin bu kanal istanbulun yapilmasina karsi cikacaginami zannediyorsunuz….,… bu muhalefet… keklik kusuna hakaret olmasin,.. sömürücü devletler icin masada bi keklik kusu…,..

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!