Kandil’den gelen tehdidin şifresi… Bursa’daki pusu paralı eylem mi?

Bursa'da infaz koruma memurlarını taşıyan otobüse yönelik saldırının, terörist Duran Kalkan'ın “Savaşı metropollere yayarız” tehdidi sonrası yaşanması dikkat çekti.

featured

Bursa-Mudanya yolunda infaz koruma memurlarının geçişi esnasında bir EYP’nin uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 1 infaz koruma memurumuz şehit oldu.

Bursa Valisi Yakup Canbolat, elektrik direğinin yanına yerleştirilen EYP’nin servis otobüsünün geçişi sırasında infilak ettirildiğini değerlendirdiklerini belirterek, “Bugün saat 07.40 gibi elim bir saldırı yaşadık. Ceza infaz koruma memurlarımızı taşıyan cezaevi aracımız buradan geçerken ileride sizlerin de gördüğü elektrik direğinin dibine el yapımı patlayıcı EYP dediğimiz bir patlayıcı döşenmiş. Uzaktan kumandayla yönetildiğini değerlendirdiğimiz bir patlayıcı” dedi.

Saldırıyla ilgili güvenlik uzmanı Abdullah Ağar‘dan dikkat çeken değerlendirmeler geldi.

“Eylem tipi, günce, emeller YPG/PKK ve/veya ekseninde hareket eden yapıları/örgütleri işaret ediyor” diyen Ağar, “Çekeceği her video için 1.500$ yakacağı her araç için 5.000$ alacaklarını itiraf eden YPG/PKK’lılar Kocaeli’nde yakalanmıştı. Duran Kalkan denen elebaşı terörist ise operasyonların devam etmesi halinde “savaşı Türkiye şehirlerine taşıyacakları” tehdidinde bulunmuştu” ifadelerini kullandı.

Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe Kilit Operasyonu sonrası köşeye sıkışan terör örgütü PKK’ın sözde yürütme komitesi üyesi Duran Kalkan dün Türkiye’yi tehdit etmeye kalkmıştı. Terörist Kalkan operasyonların devam etmesi halinde savaşı Türkiye şehirlerine taşıyacaklarını söylemişti.

Kalkan şu ifadeleri kullanmıştı:

“Düşman bizi bazı alanlarda kuşatıp sınırlandırıp böyle mevzi savaşına çekmeye çalışıyor. Biz ise savaşı yayacağız. Bakur’da olacak, Türkiye’de olacak bu savaş, metropollerde çok daha etkili bir savaş durumu gelişecek. Kentlerde gelişecek, ovada gelişecek, dağda gelişecek. Yani buna göre hazırlıklar yapılmıştır.”

Kandil’den gelen tehdidin şifresi… Bursa’daki pusu paralı eylem mi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 9 ay önce

  Tasisinlar da su kanserli hücrelerden kurtulsak bir an önce. inceldigi yerden kopsun.

  Cevapla
 2. 9 ay önce

  Şunu kesinlikle göz ardı etmemek lazım: ABD’nin ONAYI OLMADAN bu terör örgütü helaya bile gidemez.

 3. 9 ay önce

  İnsanlar Suriyeli’den Afganlar’dan Pakistanlılar’dan şikayet ettikten sonra bir operasyon yapılır, Türk milleti tepki vermeyi bırakmaz. Protesto yaparlar diye pkk tarafından tehdit edilir. Türk milleti şikayet etme, konu operasyon değil kendini koruduğun için pkk’ya korkutacağım seni der. Türk milleti protesto yapamaz duruma gelir. Rte her şeyi hazırlamış

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!