Kara harekatı başladı

Barış Pınarı Harekatı'nda ikinci aşamaya geçildi. Mehmetçik Fırat'ın doğusuna geçerek 3 noktadan kara harekatı başlattı.

Kara harekatı başladı

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı‘nda sınır ötesindeki terör mevzilerinin vurulmasının ardından kara harekatı başladı.

Türk askeri 3 noktadan Fırat’ın doğusuna giriş yaptı. Komandoların zırhlı araçlarla Tel Abyad’a hareket ettiği görüldü. Suriye sınır hattında bulunan beton blokların bir bölümünün kaldırılmasının ardından zırhlı araçlardan oluşan askeri konvoy, Akçakale’den Tel Abyad yönüne hareket etti.

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Hulusi Akar’ın Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin değerlendirmelerine yer verildi. Akar, “Amacımız Fırat’ın doğusunda DEAŞ ve PKK/KCK/PYD-YPG’nin varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek, ülkemizdeki Suriyeli kardeşlerimizin de bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini gerçekleştirmektir” ifadesini kullandı.

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Hulusi Akar’ın Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin değerlendirmelerine yer verildi.

Akar, “Amacımız Fırat’ın doğusunda DEAŞ ve PKK/KCK/PYD-YPG’nin varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek, ülkemizdeki Suriyeli kardeşlerimizin de bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini gerçekleştirmektir” ifadesini kullandı.