Karamollaoğlu’ndan Ayasofya çıkışı: Turistlere de açılır…

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, müzeyken 2020 yılında 86 yıl sonra kılınan cuma namazıyla ibadete açılan Ayasofya Camii için "Cami olarak kullanılan kısımların ötesinde diğer bölümler turistlere de açılır, gelirler ziyaret ederler" dedi.

featured

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, Karar TV’de katıldığı bir programda Ayasofya Camii ile ilgili konuştu.

‘BİR KISMI TURİSTLERE AÇILABİLİR’

“Sayın Kılıçdaroğlu’nun da bir başkasının da Ayasofya’yı tekrar Cami olmaktan çıkarma ihtimali yok” diyen Karamollaoğlu, “Ancak Ayasofya büyük bir müessese, büyük bir bina. Cami olarak kullanılan kısımların ötesinde diğer bölümler turistlere de açılır, gelirler ziyaret ederler. Orayla ilgili epeyce yazı okumuştum. Yapılan çalışmalar var. O dönemde Ayasofya gibi muazzam bir bina yapılırken teknoloji çok önemli. O dönemde neler düşünülmüş, neler yapılmış. Ve bugüne kadar ayakta kalmış. Bunlar kullanılabilir. Cami vasfı kaldırılamaz. O Fatih Sultan Mehmet Han’ın bir vakfiyesidir.” ifadelerini kullandı.

 

Karamollaoğlu, geçen günlerde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İktidara geldiğimizde Ayasofya gerçek manada açılmış olacak. Kendi ruhuna kavuşacaktır.” ifadelerini kullanmıştı.

Karamollaoğlu’ndan Ayasofya çıkışı: Turistlere de açılır…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!