Karamollaoğlu’ndan ‘yeni partici’lere çağrı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yeni parti kurmaya hazırlanan Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Abdullah Gül ile görüşeceğini söyledi. Karamollaoğlu, partisinin kapısının herkese açık olduğunu söyledi.

Karamollaoğlu’ndan ‘yeni partici’lere çağrı

Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu, partisinin Balgat Eğitim Merkezi’nde haftalık basın toplantısında önemli değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu, Ahmet DavutoğluAli Babacan ve Abdullah Gül‘ün yeni parti kurma hazırlıklarına ilişkin bir soruyu da yanıtladı.

‘DAHA ÖNCE GÖRÜŞMEMİZ OLDU’

Milli Gazete’nin aktardığına göre, Temel Karamollaoğlu şu ifadeleri kullandı: “Görüşeceğiz ama zamanlamada biraz sıkıntımız oldu araya bayramlar girdi. Arkadaşlarla görüşeceğiz, ne düşünüyorlar. Bu arkadaşlarla bildiğiniz gibi iki senedir temasım var. O zaman bir parti gündemde değildi. Şimdi partileşme gündeme geldi. Partileşmeden hemen öncede bu arkadaşlarla görüşmemiz oldu. Ben şimdi gidip esas itibarıyla ne düşünüyorlar, ne yapmak istiyorlar, bu gelişmeler karşısındaki tutumları ne olacak, bunları onların ağızından dinleyeceğim. Eskidende ifade ettik kapımız açık bizimle beraber bizim politikalarımız, prensiplerimiz çok net. Biz dış politikada şahsiyetli bir dış politikayı önemseriz. Kendini büyük güç kabul eden hiç bir kimsenin etkisinden kalmadan kendi içimizde karar veririz. Ekonomide üreterek kalkınmayı, sanayileşmeyi, teknolojide zirveye çıkmayı arzu ederiz. Eğitim bizim olmazsa olmazımız ama bunların hiç birisinde arkadaşlarımız ne düşünüyorlar bunları bilmiyoruz ama yakında bu arkadaşlara gidip bunları dinleyeceğim.”

HDP’Lİ BAŞKANLARA SAHİP ÇIKTI

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, PKK bağlantıları nedeniyle görevden alınan HDP’li belediye başkanlarına da sahip çıktı ve kayyum atamalarını eleştirdi. kayyım atamalarına ilişkin ise, “Tam mânâsıyla bir parti devletine dönüşüyor. Buna rıza göstermemiz mümkün değil. Hiçbir ülkede halk, baskı neticesinde uzun vadeli olarak kendilerine her şeyi dikte ettirmek isteyenlere destek vermez”  ifadelerini kullandı.