Karanlık Suriyeli kazada öldü... Günler sonra ortaya çıktı

11 Mayıs 2013 Reyhanlı Katliamı ve 20 Mart 2014 Niğde Ulukışla’daki IŞİD saldırısı davalarının “firari” sanığı, Suriye'deki birçok katliamın sorumlusu Heysem Topalca, trafik kazasında öldü.

Karanlık Suriyeli kazada öldü... Günler sonra ortaya çıktı

Suriye'nin kana bulandığu 2010 yılından bu yana karanlık ilişkileriyle Türkiye'nin gündeminde olan, ‘İkinci Yeşil' lakaplarıyla anılan, Türkiye'de de kanlı birçok olayda adı geçen Suriye uyruklu Heysem Topalca'nın trafik kazasında öldüğü ortaya çıktı.

Kaza 10 Şubat akşamı saat 21.00 sıralarında Konya’da meydana geldi. İçinde Heysem Topalca'nın bulunduğu otomobil ile TIR çarpıştı. Otomobilde içerisinde bulunan Heysem Topalca (54), Macit El Hacı Ali (33) ve Bilal El Muhammed (21) öldü.

Döne Abdullah (55), Nureddin El Hac Ali (19), Abdullah El Hac, İbrahim El Muhammed (30) ve Halit Bargut (15) ise yaralandı. Araçta bulunanlar Konya Şehir Hastanesi ve Karapınar Devlet Hastanesine götürüldü. Ölen üç kişi, otopsi işlemlerinin ardından Hatay'ın Yayladağı ilçesinde defnedildi.

Emniyet ve Jandarma yetkililerinden elde bilgilere göre; Heysem Topalca'ya Niğde Ulukışla'daki IŞİD saldırısının ardından Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 12 yıl kesinleştirilmiş hapis cezası verildiği ancak, hakkında herhangi bir aranma, yakalanma ve infaz kararı olmadığı öğrenildi.

Heysem Topalca’nın oğlu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla babasının öldüğünü doğruladı.

BELEDİYE HESABINDAN BAŞSAĞLIĞI

11 Şubat'ta Hatay Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü imzasıyla Yayladağı Mezarlıklar Kompleksi adlı Facebook hesabından Heysem Topalca için bir başsağlığı mesajı yayımlandığı ortaya çıktı. 

Sözkonusu paylaşımda şu ifadeler yer aldı. "Yayladağı ilçemize bağlı "Kurtuluş" Mahallesi'nden "Heysem Topalca" vefat etmiştir.Cenazesi 11/02/2021 Perşembe Günü (Bugün) Yayladağı Asrî Mezarlığı'nda defnedilecektir.Büyükşehir ailesi olarak Merhum'a Cenabı Hak'tan rahmet,kederli ailesine sabırlar diliyoruz...
HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ...

HEYSEM TOPALCA KİMDİR?

Suriye'ye yönelik ABD/İsrail destekli saldırıların başladığı dönemden bu yana ‘Hayalet Komutan' ve ‘İkinci Yeşil' lakaplarıyla anılan Heysem Topalca, 2010 yılından beri Türkiye'nin gündeminde olan bir isim. 11 Mayıs 2013'te 53 kişinin öldüğü Reyhanlı patlaması, 20 Mart 2014'te Niğde Ulukışla'daki IŞİD saldırısı,  ‘Sarin Gazı Davası' olarak bilinen Suriye'ye kimyasal silah yapımında kullanılabilecek maddelerin sokulması olaylarında ismi geçiyordu.

Topalca, Lazkiye'nin kuzey kırsalındaki ÖSO Yüksek Askeri Konseye bağlı Bayır Bucak Türkmen Tugayı'nın bileşenlerinden El Huva Billa Taburu'nun da  bir süre liderliğini de yaptı.