Karantina kaçakları KYK yurduna!

Çankırı, Afyonkarahisar, Sivas ve Kayseri valilileri karantina kuralını ihlal ederek evden çıkan vatandaşların karantina süresini yurtlarda tamamlayacağını duyurdu. Masraflar da kendilerinden tahsil edilecek!

Karantina kaçakları KYK yurduna!

Karantina kurallarına uymayan koronalı hastaların virüsün yayılmasında etkili olduğu biliniyor. İllerde de pozitif vakaları karantinada tutmanın yolları aranıyor.

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Twitter üzerinden yaptığı duyuruda şu ifadeleri kullandı: “İlimizde, toplum sağlığını hiçe sayarak karantina ihlali yapan vatandaşlarımızı, KYK yurtlarına alarak karantina sürelerinin tamamlanmasını sağlayacağız. Yurtlarda kalma süreleri boyunca masrafları da kendilerinden tahsil edeceğiz”.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz da Twitter hesabından “Kıymetli Çankırılılar; Yarından itibaren karantina kurallarını ihlal ederek evlerini terkeden corona virüs hastalarımız geri kalan karantina sürelerini Valiliğimizce belirlenen öğrenci yurdunda tamamlayacaklardır” mesajını paylaştı.

Sivas Valisi Salih Ayhan da benzer bir paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Pozitif olduğu halde evinde bulunamayan ve toplum sağlığını tehdit eden kişiler, KYK yurtlarına alınarak karantina sürelerinin tamamlanması sağlanacaktır. Yurtlarda kalma süreleri boyunca oluşacak olan konaklama, yemek vb. masraflar da kendilerinden tahsil edilecektir.”

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, evde karantina kurallarını ihlal edip, dışarı çıkan koronavirüs hastalarının yurtlara yerleştirileceğini açıkladı.

Vali Günaydın, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Koronavirüs testi pozitif olup evde karantinada olması gereken vatandaşlarımız, ev dışına çıktıklarında haklarında idari para cezası yanında savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz. Bugünden itibaren bu kişiler yurtlara yerleştirilecek olup ücreti kendilerinden tahsil edilecektir" dedi.