Karantinada olması gereken vekil, Soylu ile toplantıya katılmış!

Eşi Yavuz Kaynarca’nın Korona virüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan AKP İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca’nın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Silivrili muhtarlarla yaptığı toplantıya katıldığı iddia edildi.

Karantinada olması gereken vekil, Soylu ile toplantıya katılmış!

Silivri.com’un haberine göre, eşinin testi pozitif çıkan ve daha sonra kendisi de koronavirüse yakalanan AKP’li vekil Tülay Kaynarca, karantinada olması gerekirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Silivrili muhtarların bir araya geldiği toplantıya katıldı. Tülay Kaynarca, bazı muhtarlarla da yakın fiziki temas kurarak selfie çektirdi.

AKP İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca’nın eşi Yavuz Kaynarca, sosyal medya hesabından hem kendisinin hem de iki oğlunun koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Eşinin ve kızının testinin negatif çıktığını da belirten Kaynarca, evinde tedavi altında olduğunu belirtti.

Bakan Soylu’nun toplantı sırasında hemen sağ tarafında oturan Kaynarca’ya sırtını dönerek konuşması dikkat çekerken, İçişleri Bakanlığı’nın sosyal medya hesabında paylaşımda kullanılan fotoğraflarda Tülay Kaynarca’nın yer aldığı görüldü.

EŞİ PAYLAŞIMI KALDIRDI, KENDİ TESTİ DE POZİTİF ÇIKTI

Silivri.com’daki haber sonrası AKP’li vekilin eşi Yavuz Kaynarca, sosyal medya paylaşımını kaldırdı. Daha sonra AKP’li vekil Tülay Kaynarca da Covid-19 testinin pozitif olduğunu açıkladı.

14 GÜN KARANTİNADA OLMASI GEREKİYORDU

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüsle ilgili rehberine göre koronavirüs hastalarıyla temaslı olan kişilerin 14 gün karantinada kalması gerekiyor. Bakanlık bu sürenin önemini şöyle açıklıyor:

“Virüs, kişinin vücuduna girdikten sonra 14 gün içerisinde çoğalır ve hastalık yapar. Bu nedenle kişinin hastalık belirtileri açısından 14 gün boyunca karantinada kalması ve takip edilmesi hem hastalığın erken tespit edilmesi hem de diğer kişilere bulaşmasının önlenmesi için önemlidir.”

Temaslı olduğu için karantina bulunması gerekmesine rağmen dışarıya çıkanlara 3 bin 150 lira para cezası uygulanıyor. Son düzenlemede ise karantina kararına uymayanlar yurtlara yerleştiriliyor.