Ilıcak ve Altan kardeşlere kimler sevindi?

featured
service

Altan Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak hakkındaki mahkeme kararına firari FETÖ’cüler Emre Uslu, Adem Yavuz Arslan’ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik ve CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu gibi isimler de sevindi.

Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak FETÖ’nün medya yapılanması davasında “silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme” suçundan yargılanan Ahmet Altan’a 10 yıl 6 ay ve Nazlı Ilıcak‘a da 8 yıl 9 ay hapis cezası verilirken, tutuksuz sanık Mehmet Altan’ın beraatine karar verilmişti. Mahkemenin kararını FETÖ’cüler sevinçle karşılarken, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik de tahliye kararının ardından sosyal medya hesabından “Mehmet Altan beraat etti, çook güzel haber” paylaşımında bulundu. Gelen tepkiler üzerine daha sonra bir paylaşım daha yapan Çevik, bu sefer de “Adalet yerini buldu yargı Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ı suçlu buldu Mehmet Altan’ı da suçsuz” ifadelerini kullandı.

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da kararı memnuniyetle karşılayan isimlerden oldu. Tanrıkulu sosyal medya hesabından “Gözaltına alındığı ilk günden beri durumunu takip ettiğim mesnetsiz iddialarla yargılanan Nazlı Ilıcak da nihayet tahliye oldu ve özgürlüğüne kavuştu” diye yazdı.

Kılıçdaroğlu’ndan Ilıcak ve Altan açıklaması: Arkadaşlarımız özgürlüğüne kavuştu

Ahmet Altan’la ilgili de “Haksızca, hukuksuzca yargılanıp cezalandırılan Ahmet Altan nihayet özgür. Şimdilik geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Milletvekili Cihangir İslam da Twitter hesabından “Ne Sayın Nazlı Ilıcak’ın ne de Sayın Ahmet Altan’ın darbeci olduğuna inanmadım. Mikrofonun uzatıldığı hemen her platformda diğer mazlumlarla beraber haklarını elimden geldiğince savundum. Cezaevi ziyaret taleplerime Adalet Bakanlığı’ndan hiç olumlu cevap alamadım. Geçmiş Olsun!” paylaşımını yaptı.

EMRE USLU: DARISI BARANSU’NUN BAŞINA

Ilıcak ve Altan’ın tahliyesine FETÖ’cüler de sevindi. Emre Uslu “Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın hiç hak etmediği halde hapsedilmesine çok üzülmüştüm. Hak ettikleri yere, özgürlüğe, dönmelerine çok sevindim. Geçmiş olsun büyük yazarlar. Darısı Baransu ve diğer gazeteciler ve tüm masumların başına…” paylaşımını yaparken, Adem Yavuz Arslan da “Nazlı Ilıcak’a yaptıkları ⁦@RTErdogan⁩ rejimene ayıp olarak yeter de artar!” diye yazdı. Gazeteci Çağlar Cilara da karara ilişkin “Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın tahliyelerine sevindim. Türkiye normalleşsin artık” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Ilıcak ve Altan kardeşlere kimler sevindi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 3 sene önce

  LAİK CUMHURİYETE HAZIR KONDULAR KIYMETİNİ BİLMEZLER

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Oh oh vatan hainleri kafalarını kaldırıyor alın buyrun ! Bırakanlar , bırakılmasına sebep olanlar , buna sevinenler !

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Bu karar milletin bağrına acı bir hançer gibi saplanmıştır.Suçlular dışarda, suçsuzlar mezarda…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!