Karayılan’dan Avrupalı turistlere tehdit

Terör örgütü PKK’nın Kandil’deki lideri Murat Karayılan, Türkiye’ye gelecek Avrupalı turistleri tehdit etti. İşçilerin katliamlarını da üstlenen Karayılan, 'oraya yol yapıldığı' için saldırdıklarını söyledi.

Karayılan’dan Avrupalı turistlere tehdit

Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Erbil merkezli yayın organı Rudaw’ın haberine göre, PKK’nın yayın organına açıklamalarda bulunan Murat Karayılan, PKK’nın katlettiği 4 yol yapım işçisi hakkında konuştu.

PKK son 73 günde 14 işçiyi katlederken, terör örgütü PKK’nın Kandil’deki liderlerinden Murat Karayılan, işçileri, yol yapımında ve barajlarda çalışmaması yönünde tehditler de bulundu. Karayılan, işçilerin katledilmesini,  “o mayın bizim tarafımızdan patlatılmışsa oraya yapılmak istenen yolun yapılmasını engellemek içindir” diye belirtti.

Konuşmasının devamında Türkiye’ye gelecek Avrupalıları da tehdit eden Karayılan, Avrupalıların Türkiye’de bir zarar görmesinden kendilerinin sorumlu olmayacağını söyledi. Karayılan, “Eğer Türkiye’ye gelirlerse ve bir zarar görürlerse biz bundan sorumlu olmayız” ifadelerini kullandı.