Karneleri açıklandı… İşte kırık not alan bakanlar

TBMM Başkanlığı, kabinenin çalışma karnesini açıkladı. Buna göre; soru önergelerine en fazla yanıt veren bakanlar Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk oldu. 15 gün içinde yanıt verilmesi zorunlu olan soru önergelerine en fazla kayıtsız kalan bakanlar ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldu.

Karneleri açıklandı… İşte kırık not alan bakanlar

TBMM Başkanvekili Sadi Bilgiç’in, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen’in sorusuna yönelik paylaştığı verilere göre muhalefet 27. yasama döneminde 22 bin 709 soru önergesi verdi. Bunların 11 bin 721’i yanıtsız kaldı.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, soru önergelerine en fazla yanıt veren bakanlar Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Gençlik ve Spor Bakanı Muhammed Kasapoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy oldu.

MUHALEFETİN TEKLİFLERİ ELE ALINMADI

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise 15 gün içinde cevap verilmesi gereken önergelerin büyük bölümünü yanıtlamadı.

TBMM’ye bu dönem 2 bin 491 kanun teklifi de verildi, bunlardan yalnızca AKP’lilere ait olan 50’si kanunlaştı. CHP bin 786, MHP 198, HDP 117, İYİ Parti 183 kanun teklifi verdi. Ancak bu partilerin teklifleri ise hiç ele alınmadı.