Kavuncu’dan ‘Özdağ’ açıklaması

featured
service

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın açıklamalarına yanıt verdi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın açıklamalarına yanıt verdi. Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan Kavuncu’nun açıklamaları şöyle: 

“Beni tanıyan, beni bilen herkes devletin iki kurumu genel başkan bunları aradı. Kamuoyuna yansıdığı için söylüyorum ve bunların da her ikisinin bizde bişey yok dediği bir ortamda benim FETÖ’cü olduğumu söyleyen, bana bu iftirada bulunan tek kişi var.

“DERNEĞE KAYITLI 184 FİRMA VAR”

Bahsettiği konuda 2006-2010 tarihleri arasında Kazak-Türk İş Adamları Derneği’nin yönetim kurulu üyeliğini yaptığım yıllar ve bu yıllarda 184 firma bu derneğe üye. Bunların içerisinde bir sürü firma var. Türk Hava Yolları var, Ziraat Bankası var Anadolu Ajansı var. Onların hepsini tek tek söyleyebilirim.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK, İFADEYE HAZIRIM”

Biz bir suç duyurusunda bulunduk. Onun üzerinden de bizimle ilgili tahkikat yapılmasını istedik. İfadeye hazır olduğumuzu söyledik. 

Soruşturma açılır açılmaz da biz gidip dilekçemizi verdik, ifadeye hazırız dedik. Bir hafta sonra gittik yine ifadeye hazır olduğumuzu söyledik. Herhalde soruşturmanın bir takvimi var o da ilerliyor. 

“FETÖ ALÇAK BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR”

Bunu Türkiye’de söylemeyen kişi çok özür dilerim ya aptaldır, ya kötü niyetlidir ya da haindir. Yunanın yapamadığını, FETÖ’cü olan ordu içerisindeki alçaklar yaptı. Ankara’da TBMM’yi bombaladı bunlar. FETÖ, alçak bir terör örgütüdür. Ergenekon’da Balyoz’da orada hayatı mahvolan insanların bedelini ödemek zorundadır.

“BANA DE BELGELER GELİYOR”

Bana iftira atan kişi de onların televizyonlarına defalarca gitti, onları da biliyoruz. Biz siyaseti bunun üzerine kurgulamadık ki… Yani iftira ile ona buna ithamla siyaset yapmanın da ne kadar çirkin olduğunu biliyoruz. Bana onlarca telefon açılıyor, belgeler geliyor. Yapmam, kullanmam. İnsanların haysiyeti, şerefi üzerinden bir siyasi rekabet içerisine girmem. 

“HAYATIN SONUNA KADAR İFTİRACI OLARAK KALACAK”

Bunun hesabını soracağım. Şu şekilde soracağım. O mahkeme bittiği gün savcılıktan o sonuç çıktığı gün iki şey olacak. Ya beni alıp götürecekler ya da diyecekler ki herhangi bir tahkikata gerek görülmemiştir. O günden itibaren de bu iftiraları atan hayatın sonuna kadar iftiracı olarak kalacak.”

Kavuncu’nun açıklamasına Veryansın TV yazarları Nihat Genç ve Erdem Atay’dan tepkiler geldi. 

Kavuncu’dan ‘Özdağ’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 2 sene önce

  Rahmetli Levent KIRCA , Fatih Altaylıya sen YAVŞAKSIN demişti galiba.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Nihat Genç, Türk halkı sağduyuludur. Merak etmeyin, kanaatını haber kanallarını izleyerek oluşturmaz.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  F.altayli otekinden bile tehlikeli..Bence kavuncu altayliyi aklamaya calismaliydi..:)

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Madem Fatih Altaylı tu kaka, neden her hafta 1-2 yazısı Veryasın’da, üzerinde herhangi bir yorumlama yapılmadan aynen çıkıyor?

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  programa biraz baktım.Buğra Kavuncu programın ilk bölümünde fetulah gülen cemaati derken ikinci bölümün sonlarına doğru bence zoraki yani bak ben fetöcü değilim gibi fetö dedi.Programda Buğra Kavuncu farklı birşey söylemedi.Buğra Kavuncu mahkemede aklanırsa iyi partinin başına geçer.

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  O da dogru..Muhalif takildigindandir belki de.

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  Bizim 78 kuşağı bu mankurtlaştırılmış “milliyetçileri” çok gördü, tanıdı. Nato’nun “gerginlik stratejisi” ni uygulamak üzere, ABD’ de ve diğer shape karargahlarında eğitim gören paramiliter, nato-gladio unsurlarının yuvalandığı, MHP ve ÜGD gibi örgütlerin tetikçileri onlarca aydını, vatanseveri katletti. Düşünebiliyor musunuz ? Katledilenlerin içinde sadece Kemalistler, solcular, Sosyalistler yoktu, Doğan Öz gibi yürekli savcılar, Cevat Yurdakul gibi dürüst emniyet müdürleri vardı. Fetö gibi devlet yanlısı görünüp, vatan, millet, bayrak edebiyatı ile gerçek milliyetçi gençleri, kullandılar. Günümüzde de dikkat ederseniz, aynı karanlık yapılar fetö’nün gladio tarzı cinayetlerini alperen ocakları, nizamı alem ocakları üzerinden gerçekleştirdiler. Danıştay Katliamı, Malatya Zirve Yayınevi, Trabzon Rahip Santoro, Hrant Dink cinayetleri hep bu örgütler üzerinden yapıldı. Muhtemeldir ki bunu fark eden ve Reha Muhtar’a “bizim tarlaları haberimiz olmadan birileri sürmüş” diyen Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu bu yüzden katledildi. İyi parti içinde ki benzer sızmayı gören Sayın Özdağ’ ın direnebildiği ölçüde partiyi temizlemeye çalıştığı, bunu başaramayınca bu açıklamaları yaptığı anlaşılıyor. Ve bu Ülkemizin geleceği açısından çok değerlidir. Şimdi aynı çaba dürüst, yürekli CHP liler tarafından yapılmalı, partiye sızan (sızan değil resmen açıkça ele geçiren) bu pislikleri 14. kattan başlayarak güçlü bir dezenfektan ile temizlemelidir.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!